Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Elim acıyor ve tek başımayım

Zilli Hayri

SKF Delisi
Dün okulda merdivenlerden düştüm ve elim şişti.Zaman geçtikçe elim acımaya başladı.Akşam eczaneye gittik kadın bir sürü ilaç verdi.Annemler ablamın okuluna gittiler.Evde yanlızım.Elimin acısı çok artmaya başladı.Ne yapabilirim?
Kapluşların suyununda değişmesi gerek üstelik.

İşte elimin hali...

Ekli dosyalar

• 1390386073907.jpg
    1390386073907.jpg
    195.2 KB · Görüntüleme: 26
  • 1390385950584.jpg
    1390385950584.jpg
    211 KB · Görüntüleme: 14
Cvp: Elim acıyor ve tek başımayım

morluk yoktur umarım eğer kemiklerin acıyorsa incinmiştir diğer türlü kas ezilmesi olmuştur.. Varsa apranax alabilirsin bide sıkıca bir bezle sar ama sıkı olsun

Sa ol abi.Ne yapacağımı şaşırdım.Maalesef morluk var.:ff: :breh: :'(

Geçmiş olsun Burcu. Çatlak olsa duramazsın sanıyorum ama ailenden biri gelince istersen bir doktora görün. Buz varsa istersen bir süre bölgeye tut, sızlamayı azaltır biraz.

AA evet ben buzu tamamen unutmuşum iyice sinirler yumuşar ağrın azalır ilaç bulabilirsen al ama apranax varsa bütün alma bıçakla böl ikiye öyle al birde ağzında kırma sakın

Teşekkürler.Dediğinizi yaparım.Olmadı teyzemi ararım.Çünkü annemle babamın derdi başından aşkın.Onları da telaşa sokmayayım şimdi.

geçmiş olsun, elinde yara bere varsa o elini suya sokma. bir gün daha dursun akvaryum işi. elini yukarıda tut. boynundan askı yap. kılcallar ezilmişse kan baskı yapıp ağrı verir. elini de mümkün olduğunca hareket ettirme.

Dediklerinizi elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.Çok sızlıyor.İlaçlarımı sürdüm.

Ağrı kesici aldın mı peki ?

Kapluşularımdan Zilli yaralanmıştı daha önceden hatırlarsınız.Kapluşumun eli acırsa benimkisi de acır:D

Aldım ama apranax ı bulamadım bende eczacı kadına sorup minoset içtim.Ameliyat olmadan önce çok ağrı kesici kullandım.Örneğin; apranax bu yüzden bana doktor yasakladı.Ama minosetin hapını içmeme izin verdiler.

burcu elinde ezilmeye bağlı şişlik ve morluk varsa hirudoid forte jel al oradaki ödemi dağıtıp morluğunu alacaktır ağrı kesici olarakta artril jel , dolgit krem , dikloron jel sürebilirsin 1 gün çok sıkı olamyacak şekilde bandajlarsan biraz daha rahat edersin ama elinde yaralanma durumu söz konusu ise yara bölgesine krem ve jel sürme kenarlarına sür

Zaten Hirudoid Forte jel verdi eczacı kadın.Bir de yanında Thermove diye bir krem verdi sürüyorum.Keşke daha önceden bilseydim yaralanma yerlerine sürmemem gerektiğini.Bende niye yanıyor diyordum teşekkürler.

hafif ılık su ve pamuk yardımıyla yara yerindeki ilacı temizle kuru peçete yardımıyla yara yerini kurula sonra yara kenarındaki şişliklere tekrar ilaç uygulayablirisin yanma geçecektir

Geri