Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Elimi Isırmaya Çalışıyor...

Hüsom48

Gümüş 3 Üye
Arkadasım bana bır kaplumbaga vermıstı buradan tasınıyordu onun ıcın yenı verdıgı kaplumbaganın boyu 15.6 cm bana verme ben o kadar buyuk bakamam dedı sana guvenıyorum dedı ve gıttı acıkcası ona kızmıstım sonra kara kara dusundum benım akvaryumumdakı kuru alanım onu tasımaz kı onun ıcın ona yenı buyuk bır akvaryum yapıcam bu arada konuya gecıyım elımle tutarken elımı ısırdı cok acımadı ama bu kadar vahşi olmasının sebebı nedır sanırım dişiymiş kaplumbagası acaba neden ısırmıs olabılır...

Cvp: Elimi Isırmaya Çalışıyor...

Kabuklumbağa kızdığında, kendini tehlikede hissettiğinde ya da canı istediğinde ısırma hareketini yapabilir.
Biraz da kaplumbağanın karakteri ile ilgili bir durum.

Yenı bır kuru alanmı yapsam en kolayından ama benım ufaklıklarla gecınmezler...

Birlikte gözlemleyin eğer bir kavga, saldırı olursa ayırmaya mecbursunuz.

Benim bir tanesi sudan çıkardığımda bile elimi ısırıyor. Yem kaparken devamlı zaten. Üstelik yaklaşık 5 cm. Diğeri ise çok uysal.

Benimkide ısırıyor elimi ama ben camın arkasından yapıyorum elimi cama uzattığımda cama yaklaşıp ısırmaya çalışıyor bazende ısırmıyor keyfine göre haraket ediyor. :)

Acaba sahıbındenmı ayrılmak ıstemedı...

Bende acaba benımı sevmedı suphesıne kapıldım uzuluyordum :(

kaplumbağalar büyüdükçe vahşileşir

Evet dogru soyluyosun bır benımkılere bakıyorum bırde browny'e (buyuk kaplumbagam) :D ama browny cok yavas nerdeysa hep aynı yerde...

Benim kaplumbağalarda kafasına göre ısırmaya çalışıyo bazende hiçbir şey yapmıyolar.Bence bu huy genetik, kaplumbağadan kaplumbağaya değişiyor..

Evet bencede bırde kabukları dokuluyor en kısa zamanda fotografını koyucagım

benim kaplumbağalarım herşeyi yem zannediyor o yüzden ısırıyorlar elimi :)

kaplumbagaları bu yuzden sevıyorum... Ama buyuk kaplumbagam yanı browny :D cok yem yemıo 5 tane verıyorum aksama kadar yetıo artıyor bıle

Bende billynin bu kadar ısırmasına son zamanlarda şaşırıyordum meğer herkesde aynı durum varmış :D

Kaplumbağam Donatelloyu ne zaman elime alsam ağzını kocaman açıyor :) Her zaman derim, bu durum kaplumbağaların karakterine göre değişiyor. İlk göz ağrım Prenses elimi ısırmak dursun ağzını bile açmaya çekinirdi :) Hayvanların da biz insanlar gibi bir karakteri olduğuna dair verilebilecek en güzel örneklerden birisi bence :)

Benim bir tanesi ne elden yemek yer ne camın arkasından ısırır sinirlendirmeye çalışıyorum anca kaçmaya çalışıyor ama diğeri oovv kaptımı bırakmıyor tutuyor aradada sıkıyor ve çok acıtıyor bu parmağımı yem sandığı zamanlar birde sinirlendiği zaman var direk saldırıyor ve bırakıyor ama sert ısırıyor.

Geri