Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

elma salyangozları ve kaplumbağa

duyguserdar

Bronz 1 Üye
iki tane elma salyangozu aldım kaplumbapamın yanına. şimdilik gayet neşeliler hem salyangozlar hem kapluumbağam :) umarım ilerde bi sorun olmaz.. başka besleyen var mı bu sevimli yaratıklardan ve kaplumbağayla bi sorun oluyor mu?
merak edenler için tekrar yazmak istedim.. kenlikle iyi bir fikir değilmiş.. az önce oldukça vahşi görüntüler izledim.. salyangozun birine fena yazık oldu..

Elma salyangozlarıyla kaplumbağa birlikye yaşıyamaz.
Kaplumbağa elma salyangozunu yaşatmaz.

Saygılar,

Bu mesajınızı okumadan önce diğer konularda yazmıştım cevap ve orda bahsettiğim şeylerin ne derece kaçınılmaz bir durum olduğunu kendiniz görerek tecrübe etmişsiniz ne yazık ki.

Ne tür bir canlı olursa olsun kaplumbağalar ile aynı ortamda bakılmamalı, hatta farklı türden su kaplumbağaları, aynı türden olup büyüklükleri farklı olan kaplumbağalar bile aynı akvaryumda beslenmemeli.

yakın bir zamanda görerek tecrübe edineceksiniz malesef, ne derece bir arada yaşayıp yaşamadıklarını ..

Elma salyangozlarıyla kaplumbağa birlikte yaşayamaz.

Saygılar...

Geri