Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

elma salyangozları

duyguserdar

Bronz 1 Üye
bu gün balık akvaryumumda beslediğim elma salyangozlarım hakkında ilginç bir şey fark ettim. diğer salyangozlardan farklı olarak eşeysel üredikleri için üretiminin ççok zor olduğuu okumuştum ama birkaç gn önce çiftleştiklerini görmüştüm. şimdi miniminicik yavrularım oldu çok mutluyum gerçekten çok keyif verici çok küçük yavrular..

Gözünüz aydın, bayağ kalabalıklaştı anlaşılan sizin ev :)

evet lepistesler de doğurdu yakında moly lerim de doğurucak. iki kaplumbağa bi dolu balık ve balık yavrusu 2 salyangoz ve bi dolu salyangoz yavrusu bir de annem ve ben işte :D çok kalabalık sayılmayız :D

Yaa tabi bence de sayılmaz :) Alt tarafı onlarca balık, salyangoz arada da iki kaplumbağa ve onlardan arta kalan yerlerde de iki insan :)

çok iyiymiş :) uzunn yıllar birlikte olmanız dileğiyle .. ( benimde sizden pek bir farkın yok gerçi.. cichlidlerle dolu koca bir akvaryum, üç kaplumbağamın bulunduğu bir akvaryum, bettam için küçük bir akvaryum vede bizim baş belası karamelin kafesi (hamstermn ) bazen deli olduğumu düşünsemde müthiş bir zevk ..

eskiden bende gonzales cinsi fareler besliyordum bi sürü yavrum vardı üretip satıyordum ama sonra bu işten para kazanmak zoruma gitmeye başladı minicik yavruları annelerinden ayırıp satmak.. sonra hepsini verdim öyle.. o yüzden hamster beslenenizi çokk kıskandım birden yavrularımı özledim :D

evet muhteşem bir duygu benim yavru deneyimim olmadı yani karamel bana geldiğinde çok küçük değildi... ama tahmin edebiliyorum.. bence özlesenizde şimdilik vazgeçin, çünkü sizde bayağı kalabalık bir ailesiniz şu an :)

evet zaten okul yeteri kadar zamanımı alıyor. mezun olduğumda olur da türkiyede kalırsam evi o zaman hayvanlarla oldurucam :D bizim ev 2 kişi içi çok büyük zaten :) olmazsa da bi gün kendi evim olduğunda yapıcam bunu :) hamsterların üremesi zaten zor oluyor iki farklı cinsin ürünü oldukları için.. ama yine de bu zevki yaşamanızı isterim tüysüz minik yavrular oluyor :D

ya internette videolara baktığımda yeterince için gidiyor zaten sormayın :) ben bu aralar boşta olduğum için vaktimin yarısından fazlası onlarla geçip gidiyor zaten .. aynen ayneenn eğer kendi evim olursa düşünemiyorum zaten imkanım olursa bir odam muhtemelen hayvanat bahçesine dönücek :D bazen bunu hayal ettiğimde bile mutlu oluyorum zaten gerçek olursa düşünemiyorum...

benim de en büyük hayalim evin bir odasını hayvanlarla doldurmak. bir de bahçem olsa da köpek alsam ah ahh...

köpek deme yaa o ayrı bir tutku :( helede sibirya kurdu olursa off off ...

benim vardı köyde köpeğim.. bahçeye giren kaplumbağalar ekinlere zarar verdiği için bahçeden uzaklaştırmaya çalışıyoduk. bu köpecik te her gün iki kaplumbağa yakalayıp canlı olarak kapının önüne koyuyodu o yüzden beslemeye başladım. sonra garip sesler çıkardığı için veterinere götürdüm ve hayvanın köpek değil kurt olduğunu öğrendim. sonra tabi ormana bırakıp kaçtım mecburen :D köpek sevdam da son buldu böylece. yani öyle sokakta bulduğunuz köpekleri beslemeden önce iki kere düşünün :D bu da bednen bi uyarı olsun :D

:D :D gerçekten komik ve sıradışı bir olay iyiki köpek sandığınız kurt gerçek yüzünü göstermeden veterinere götürüp gerçeği anlamışsınız :) benim köpek sevdam büyük hayal zaten, daha kendime zor bakıyorum kaldıki bide bizimkilerle uğraşıyorum bir köpeğin hayatıma girmesi nerden bakılırsa bakılsın en az bir beş yıl uzak snrm =))

okulda beslediğimiz iki köpek var bizim. kampüs gayet müsait zaten kantinde oturan öğrenciler fazlasıyla doyuruyor onları. akşamları da klübelerinde takılıyorlar. (mühendislik öğrencileri olarak mimarlara taş çıkarıcak bi klube yaptık) ders aralarında da kucaktan kucağa geziyo yaramazlar :) evde besleme imkanınız yoksa üniversite kampüsleri çok uygun oluyor tavsiye ederim :)

bilmezmiyim :D bende eski ofisimin park bahçesinde benzer bir yöntemi kedim için yapmıştım zamanında.. inanın oda ustalara taş çıkartır bir stratejide klubeydi.. iç içe iki dev koli biri diğerinden küçük arasına ful gazete kağıdı ( yalıtım için ) sonra her tarafı bantlanıp yerden yukarıda küçük bir kapakçık açmıştık kapak açılıp bırakınca kapanıyordu dışını oracoverla kaplamıştık içine ben polar kapşonlumu minder için feda etmştim fln.. ne günlerdi ya =)) köpek olarak bir defa bir kış boyunca annesini ve diğer yavrularını araba ezmiş bir yavruya bakmıştım öğrenciyken odamda tüm kış boyunca ve her gün aynı manzara odamda korkunç bir koku yerdeki mumları cam şişeleri devirip üstüne pisleyen ve napabilirdimki ifadeli suçlu gözlerle size bakan minicik bi köpek yavrusu, bir gün şimşek çakar o korkudan ulur ev sahibi duymasın korkusuyla koynunuzda uyutursunuz sabah bi cıyartı çıkar sola dönerken az daha ezmek üzeresinizdir sizi yalayarak uyandırır.. ne günlerdi şimdi aklıma geldi siz köpekten böyle bahsedince :) ..

Of ya duygularımı gün yüzüne çıkardınız.. Küçüklük hayalim.. özel bir hayvan odası yapmak... Evde köpek kedi papağan kaplumbağa hamster olsun...

Benim köpeğim yok ama okulda bahçeye giren köpeklerle oynayıp besliyorum... Bazıları benim boyumdan büyük oluyor( Boy 1.50 olunca.. :) ) Bir dobermanım olsa neler vermezdim.. Ya da boxer, rotwailer vs..

ben özel köpek türlerinin satın alınıp beslenmesine biraz karşıyım, tamam diğer evciller için pek geçerli değil ama birgün bir köpek beslemeye karar verirsem kesinlikle bir sokak köpeğini hayatıma sokup, onun hayatını kurtarmayı seçerim.. sonuçta her köpek nasıl bakılırsa sana geridönücek ödüllü davranışlara sahiptir, bazı özellikler soylarına göre olsada ben şahsen özel bir tür satın almaya karşıyım, bir sokak köpeğinin hayatını kurtardığım hissi bana çok büyük bir zevk verir eğer yaparsam... ( ama bu benim sibirya kurtlarına duyduğum müthiş hayranlığı değiştirmez oda ayrı ) :D

elma salyangozların hakkında ilginç bir şey daha oldu. bir balık akvaryumunda iki tane elma salyangozum vardı. birini bir arkadaşa hediye ettim ve 1 hafta sonra hediye ettiğim arkadaşın akvaryumunda 50-60 tane minik minik salyangoz oldu. dolayısıyla bende kalan erkek diye düşünürken bu gün gözlerimin önünde yumurtladı ve yumurta olduklarından eminim. resimlerini yarın ekleyebilicem. ikiside dişiyse nasıl ürediler anlamadım.. yada denilenin aksine eşeyli üremiyorlar diyeceğim ama ansiklopedik bilgiliere de baktım ve eşyli ürüyorlar. çok şaşkınım paylaşmak istedim :)

nolursa olsun harika birşey imkanım olsa o yavrulardan bir kaç tane almak isterdim bende =))

nerde yaşıyorsun ki? eğer ankaradan alabilirsen ve sağlıklı bir şekilde doğmalarını sağlarsam yavrulardan verebilrim. hatta yumurta halinde de verebilrim bi kısmını.bende 100 tane yavruyu ne yapacağımı bilemiyorum çünkü :D

Geri