Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ensesinde ve kollarında beyaz tüycükler

ern

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar

Geçen sene 1ocakta almıştım bu aslan parçasını :D 1tl den birazdaha büyüktü :d sistemim ve kapluşun resimlerini ekliyerek sizlerden yardım isticem..

mailto:/?v=img2078.jpg
mailto:/?v=img2079.jpg
mailto:/?v=img2080.jpg

Buda kullandığım yemler ;

mailto:/?v=img2081.jpg

Filitrem ortalama herkesin kullandığı tipten.. ısıtıcım atman 100w idi.. fakat bu sabah bozuldugunu farkettim ve yeni bir ısıtıcı aldım atman değil malesef (pazar oldugu için heryer kapalıydı alış veriş merkezindede bu vardı :( ) buda 100w ama atmana göre epeyce uzun :p sizlere sormak istediğim sorular şunlar;

1)kuru alan önerebilirmisinz ? suanki kullandıgım taş cok biçimsiz ve diklemeyincede az su koymak zorunda kalıyorum buda eminim kapluşu rahatsız ediyor.. (diklemek içinde kum ve ek taşlar kullanmak gerek vs vs)

2)ilk resimdede gözüktüğü gibi ensesinde ve kollarında beyaz tüycükler var bunları nasıl temizleyebilirim ? elimle sıcak suda temzlemek istiyorum ama kabuğa çekiliyor doğal olarak :D (su değişimlerinde mavi bir dezenfektan kullanıyorum ama pek işe yaradığı söylenemez.)

3)sizlerin eksik gördüğü eklemek istediğiniz şeyleri duymak isterim.

Şimdiden Saolun

Konu başlığı konu içeriğiyle alakalı olmalıdır / furkan54ozan

RE: Beyler yardım :)

1-Kuru alan örnekleri forumumuzda mevcut.

2-Deri değiştiriyor olabilir.Deri ve kabuk değişimi konumuzu inceleyin.

evet furkana katılıyorum deri değiştiryormuş gibi geldi bana.resimlerinize baktımda kuru alan çok büyük o akvaryum için ve kaplunbağanız içinde çok küçük değiştirmeyi düşünüyo musunuz?

Evet. İşte bu bölümden kuru alanlarla ilgili bilgiler bulabilirsiniz:https://www.sukaplumbagasi.com/forum/kendi-yaptigimiz-sistemler-f-32.html

Geri