Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Erkek kirmizi yanakli

MissSevda

SKF Delisi
Ya arkadaslar düsünsenize bu tatli seyin

mailto:/albums/ww123/Forumcu/kopievan1002622av7.jpg

Eger erkekse ileride böyle birseye dönüsecegine.
mailto:/albums/ww123/Forumcu/nieuwste_bewoner__3_.gif

Düşünmek istemiyorummmm :D alttakinin adı herneyse değiştirip aragones fln koymalılar :D

Veya böyle bir hal alacağını :)

Bu benim erkek kaplumbağam Bay Tarçın .

Yas ilerledikce kabuktaki renkler siyahlasiyormus. Iyiki benimki oyle olmayacak, kirmizi yanaklilarin kabuk deseni 2 yasindayken cok guzel oluyor. Keske hep oyle kalsa.

Benim Bay Tarçın 15 cm civarında ve renk kaybına uğramamış bir halde :)

20 yaslarinda basliyormus. Ayrica bu siyahlasma guneste fazla durunca oluyormus. Zaten bu resimdeki kaplumbagada surekli sahip degistirmis falan zavalli. Yinede iyiki sari karinlilarda olmuyor bu.

Ben pek benzetemedim ya o ikinci resimdekini... Kafası özellikle bambaşka bi rtür gibi duruyor... Bu kadar mı çok değişime uğrayacak?..

cahide' Alıntı:
Ben pek benzetemedim ya o ikinci resimdekini... Kafası özellikle bambaşka bi rtür gibi duruyor... Bu kadar mı çok değişime uğrayacak?..

Eger erkekse ve bolca balkonda günesleniyorsa evet. Ne kadar ilginç degilmi.

Balkonda bolca güneşlendirmiyorum öyle ise UVB lamba ile idare edecekler:)

Ya arastirdimda bu tüm Erkek Trachemys türlerinde oluyormus. Günes isigi görünce siyaha dönüyorlarmis. Bende bir zamanlar simsiyah kaplumbaga ariyordum. Demekki Leyla erkek olsaydi zaten elimde ileride siyaha dönen bir kaplumbagam olacakti.

balkonda güneşlenmemesi mi gerekiyor şimdi o zaman nasıl güneşlenecek bu minik???

Güneşlenecek tabi ki. Doğal gelişim süreçleri sonunda simsiyah erkek kaplumbağalarımız olacaksa ne yapalım. :)

Deminki mesajımı şaka olsun diye yazdım. Siyahlamasınlar diye onları güneşten mahrum etmeye hakkımız yok değilmi?

söylediğinin doğru olup olmadığını bilemem ilk defa kaplumbağa besliyorum ve onları aldıktan sonra bilgi edinmek aklıma düştü o yüzden her söylenene inanırım...:)

beliz' Alıntı:
söylediğinin doğru olup olmadığını bilemem ilk defa kaplumbağa besliyorum ve onları aldıktan sonra bilgi edinmek aklıma düştü o yüzden her söylenene inanırım...:)

Zekeriya beyin dedigi gibi sonucta yine boyle olacak. Siz yinede bolca guneslendirin. Heleki turkiye gibi sicak bir ulkede keske burasida cok sicak olsada balkona atsam leylayi. Bu konuda cok sanslisiniz.

Sevda hanımın bulunduğu yer: Hollanda... Yani orası Hollanda... :D Burası Türkiye... :D

hım..cahide yani türkiyede olduğumu bilemeyecek kadar cahil miyim sence:p

Yok ben yani orası burası sorununu çözmek istemiştim... :D Öyle bir ima düşünmedim, kötü amacım yoktu... :D Bu arada Kübra Hanım diye hitap edebilirsin bana... Yani ismim bu... Cahide kappuşun adı... Hatta Cahide Bübü

Geri