Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Erkek olduğunu tahmin ettiğim kaplumbağam

AEK

Bordo Bereli
Merhaba arkadaşlar,

Son 1-1,5 ayda kuyruğunda ve tırnaklarında fazlaca değişim gözlemlediğim RES türü kaplumbağamın resimlerini paylaşmak istedim. Son 1,5-2 ayda 8,5 cm den 10 cm boya ulaştı. Kuyruğun aşırı kalınlaşması ve tırnaklarının uzaması bana erkek olduğunu düşündürrüyor.

Kontrol için veteriner Vildan hanıma gittik. Kabuklarının hem bunda hem diğerinde gayet iyi durumda olduğunu söyledi. Biraz daha beklememiz gerekeceğini ancak yüksek ihtimal erkek olduğunu söyledi. Hatta diğeride muhtemelen erkek olabilirmiş. Sizlerinde görüşlerini almak için bir kaç resim ekliyorum.

Bence bayağı belirgin gibi;

mailto:/img707/1678/img0553tu.jpg

mailto:/img9/1724/img1361hi.jpg

mailto:/img152/3576/img1366s.jpg

mailto:/img855/9256/img1368jp.jpg

mailto:/img6/7570/img1374gy.jpg

mailto:/img33/7585/img1387zp.jpg

mailto:/img402/8269/img1411g.jpg

Burada diğer erkek olduğu ama benim diğeri için daha çok erken olduğunu düşündüğüm kaplumbağa ile birlikte;

mailto:/img195/5392/img1410bl.jpg

Sarı yanaklı cumberland olan kaplumbağa da güzelce büyümeye devam ediyor;

mailto:/img809/7573/img1348no.jpg

mailto:/img842/3249/img1349th.jpg

Üçününde güzelce anlaşması huzur içinde olması benim için çok iyi;

mailto:/img820/452/img0557ju.jpg

mailto:/img40/913/img0561gs.jpg

mailto:/img89/4158/img0653dv.jpg

mailto:/img7/922/img0654uu.jpg

mailto:/img13/9560/img0682do.jpg

mailto:/img809/6671/img1343j.jpg

Cvp: Erkek olduğunu tahmin ettiğim kaplumbağam

dişilerin çok olması iyide erkeklerin çok olması sorun çiftlleşme zamanı geldiği zaman düello yapacaklardır.

Umarım diğeri erkek çıkmaz. Yoksa dediğin gibi kavga olabilir.

Emre abi çiko ile mikoy bilmiyordum yazdan beri pek girememiştim siteye Hayırlı Uğurlu olsun umarım bir ömür geçirirsiniz :) Bu arada o erkeğe benziyor kuyruk filan , Benim canavarlar için daha erkenmi ya cinsiyet boyları daha 7,5 8 cm ?

Teşeklürler Berkcan. Bunlar çiko ve miko değil. İki kırmızı yanak ilk kaplumbağalarım edi ve büdü. Diğeri de ilk aldığım cumberland niko. Çiko ve mikonun akvaryumunu eklemedim resimlere. Onlarda güzel sarışınlar. Çiko ilk kabuk değişimini yapıyor :)

Sanırım 10 cm den önce cinsiyet belli olmaz. Ki o zaman bile zor.

Kesinlikle erkek gibi duruyor. Bu arada her zaman ki gibi kaplumbağalarınız çok güzel, sağlıklı ve uzun ömürler dilerim emre bey :)

Kaplumbağalarınız ne kadar sürede 10 cm ye ulaştılar ?

Biohazard' Alıntı:
Kesinlikle erkek gibi duruyor. Bu arada her zaman ki gibi kaplumbağalarınız çok güzel, sağlıklı ve uzun ömürler dilerim emre bey :)

Teşekkür ederim. Umarım beraber sorunsuz bir ömür geçireceğiz :)

Raphael-Michelangelo' Alıntı:
Kaplumbağalarınız ne kadar sürede 10 cm ye ulaştılar ?

Geçen yılbaşı gibiydi geldiklerinde. 3 cm kadar boyları vardı. Hızlı büyümediler ama veterinere göre çok normal bir büyüme seyirleri var.

Onlarla birlikte uzun , sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum. Sizin gibi bir yol arkadaşı olduğu için çok şanslılar :smile:

Raphael-Michelangelo' Alıntı:
Onlarla birlikte uzun , sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum. Sizin gibi bir yol arkadaşı olduğu için çok şanslılar :smile:

İyi dileklerinize gerçekten teşekkür ederim :)
Beraber yaşadığımız ve diğer tüm canlılar masum , bizim fedakarlıklarımıza da ihtiyaçları var.

hayırlı olsun emre, sünnet düğününe çağırırsın artık. :haha:

cem' Alıntı:
hayırlı olsun emre, sünnet düğününe çağırırsın artık. :haha:

Bu güzeldi Cem :) Kurda yapmaya başladı, umarım fazla sabırsız olmaz.

hayırlı olsun abi

bu arada sarı yanakların kabuk boyu kac cm oldu :D

Teşekkürler Doğan. Sarı yanak sanırım 6 cm boyda, ama 5 cm den sonra net ölçü almadım 2 aydır :)

Çok güzel çok doğal bir ortamları var inşallah hep böyle anlaşarak büyürler :) Maşallah :)

Teşekkürler Tuba hanım. İnşallah sorunsuz bir ömür geçirirler :)

emre vildan hanıma bir daha ayağın düşerse bir sorsana tosbalar hakkında bilgisi olan bir arkadaşı var mı ankarada.

Sorarım tabi Cem. Bu veteriner hususunda Arzu' yada danışılabilir. Birine daha sorabilirim Anlara da.

Geri