Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

esneyen kapluş?

pıtırım

Altın 3 Üye
meraba.. pıtır 2 gündür suyun içinde çok sık esnemeye başladı bir de ağzında birşeyler varmış gibi ağzını geveliyor.. sağlık durumu iyi ama her farklı hareketinde endişeleniyorum :( çünkü onu çok seviyorum :) yardımcı olursanız sevinirim :)

Cvp: esneyen kapluş?

Nefes almasında bir sıkıntı yoksa, hırıltılı sesler çıkarmıyorsa bir sorun olacağını sanmıyorum. Benimkiler de gün içinde su içinde ve dışında bir kaç kez esneme hareketi yapıyorlar.

esneme hareketleri gayet doğal, siz gözlemlemeye devam edin farklı şeyler görürseniz endişelenin ancak şimdilik endişelinecek bir şey yok :)

Aynısı bendede oluyor sorun değil ama kağlumbağalırım alalı 4 ay oldu hala aynı boyuttalar akvaryummu büyük yoksa kuşbakışımı küçük gösteriyor bilmiyorum

bilmeiyorum belki de dikkatimi çekti çok baktım o yüzden çok esnediğini gördüm olabilir ama durduk yere ağzını geveledi falan işte bende sizlere sorayım dedim :) bu arada pıtır mandalinayı çok sevdi vermemin bir sıkıntısı olur mu?

Kaplumbağalar için mandalina, portakal ve greyfurt gibi turunçgiller kesinlikle yememesi gereken besin grubunda yer alıyor. Turunçgiller dışındakiler dearasıra verilmeli. Hertürlü meyve aşırı miktarda şeker içerdiği için normalde zararlı.

sadece bugün yedi ve çok sevdi. bir kereden birşey olmaz heralde bilmiyordum çünkü ama baya da yedi :/

Bir seferden birşey olmaz :) elma,armut gibi şeyleri tat değişikliği olması açısından seyrek olarak verebilirsiniz :)

peki bundan sonra dikkat ederim. herşeyi de canı çekiyor yahu özellikle çikolata, bisküvi, hatta cips :) arada ben yerken veriyorum ayda yılda bir çünkü içime sinmiyor canı çeker sanıyorum her yediğimden veriyorum artı 1,5 yaşında diye :)

Geri