Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Eurovision 2012

E. üye 3

Bordo Bereli
İnternette gezinirken Eurovision ile alakalı karşıma şu haber çıktı arkadaşlar. Haber şöyle;

Eurovision'un Türkiye cephesinde yaşanan heyecanı sürerken İngiltere'nin yarışma için adayının Adele olduğu belirtildiği konuşuluyor.

Yaşanan bu son gelişmeye Türkiye'yi temsil edecek Can Bonomo'nun Twitter'dan yaptığı yorum ise şöyle:
"Eurovision heyecanını atlatamamışken bir de Adele ile tanışacağımı öğrenmem, Bakü'ye gidemeden kalpten gider miyim diye düşündürüyor."

Konuyla ilgili yapılan diğer Twitter yorumları:

* "Yanlış mı okudum yoksa gerçekten İngiltere'yi Eurovision'da Adele mi temsil edecek? Eğer öyleyse diğer ülkelere teselli armağanı hazırlansın."

* "İngiltere'nin Eurovisiondaki Adele atağından sonra TRT den "Vazgeçtik Can'dan yolluyoruz Tarkan" demesini bekliyorum açıkçası..."

* "Sabahtan beri Adele dinliyorum.. şimdi içimde "bir ay doğar ilk akşamdan geceden çalıyor" biri "özüne dön" demek istedi sanırım :)"

* "Bence Can Bonomo ciddi anlamda bu yarışmada bizi mükemmel temsil edebilecek biri , Adele'in katılması talihsizlik ama yine de umut kesmeyin."

* "Eurovision'da Children of Bodom'lu Finlandiya, Rammstein'lı Almanya ve Adele'li bir İngiltere varken,susuyorum ben."

Kaynak.

Children of Bodom, Adele, Ramm Stein. Eğer bu isimler katılırsa, birincinin kim olacağını tahmin etmek çok zor. Çünkü; hepsi birbirinden güçlü isimler.

Ülkemizi temsil edecek olan Can Bonomo' ya da başarılar diliyorum. Ama bu isimler karşısında işi zor gibi.
Gerçi Eurovision' da müzikten ziyade milliyetçi duygular ön plana çıktığı için Eurovision' u sevmem. Ancak, yukarıda ismi geçen müzisyenler veya grupların katılımı doğrulanırsa; bu sene ki Eurovision baya heyecanlı olacak :)

Cvp: Eurovision 2012

Eurovision artık müzikten çok farklı çıkarların konuştuğu bir yarışma oldu.

Açıkçası Adele, Rammstein gibi isimler beni çok heyecanlandırdı :)

Bir festival havasında geçecek sanırım bu sene.

Bu arada Adele ismi doğru fakat hem Children of Bodom hem de Rammstein isimleri malesef gerçek dışıymış Twitter'da muhabbeti çok döndü ama öyle bir haber doğrulanamıyor malesef :/ Ben de isterdim rammstein'ı..

Evet Arzu hanım bu sene ki isimler benimde dikkatimi çok çekti, önceleri izlemezdim ama bu isimler olursa izleyeceğim :)

eminemre' Alıntı:
Bu arada Adele ismi doğru fakat hem Children of Bodom hem de Rammstein isimleri malesef gerçek dışıymış Twitter'da muhabbeti çok döndü ama öyle bir haber doğrulanamıyor malesef :/ Ben de isterdim rammstein'ı..

İşte bu kötü haber :/
Bende tahmin etmiştim de belki olur diye umut etmiştim. Neyse artık :)

Rammstein'lı Almanya beni çok korkutu :D Can Bonomo çok başarılı ( okul arkadaşım diye söylemiyorum :D ) ama cidden isimler çok iddalı.

yazıcaktım ama gerçek değilmiş :D

Bonomonun hiç şansı yok bu isimler katılırsa malesef asıl Manga şimdi katılıcaktı.

Adele' nin de Ramm Stein' dan kalır yanı yok yani herkes severek dinliyor :)

Gerçi bir zamanlar Tatu grubu katılmıştı ama biz kazanmıştık di mi o sene :)

Evet o sene baya çekişmeli olmuştu ama T.A.T.U' yu geride bırakıp birinci olmuştuk :)

bu sene de İngilizce bir parçayla katılırsak kesinlikle ilk beşteyiz .. Eurovision bir müzik yarışması değil artık siyasi yakınlıklar puan getiriyor.

Ajdar'ı niye sokmuyolar bu yarışmaya anlamıyorum...

:)

Ajdar kendi katılmıyormuş, isimleri yeteri kadar iddialı bulmuyormuş :D

Eurovision'a siyaset girince 1.lik sıkıntılı oldu
heleki can bonomo gidince daha beter oldu :D

Ben bonomo yu seviyorum.
Yaptığa müziğe de saygım var açıkça.
Canlı da dinleme fırsatım oldu.Başarı şansı var :)

Children of Bodom mı? Alexi yüzünden adamın signature gitarını aldım her çaldıktan sonra fiber bez ile siliyorum ben :) Yapacakları şarkıyı çok merak ediyorum ama şuan ki düşüncem biraz daha yumuşatacaklardır tarzlarını. Evrensel bir yarışma sonuçta. Umarım LORDI gibi bozulmadan giriş yaparlar. Türküm evet ama bu isimler arasında Can Bonomo biraz zor gibi. Sadece şu olacak, safkan Türk müziğinin sentezini duyacaklar. O açıdan güzel fikir.

Baya para vermiş olmalısın o gitara, benim de hedefim Jackson sl1 ama çok pahalı :)

Adele haricinde diğer grupların katılması çok düşük ihtimal ne yazık ki, açıkcası Children of Bodom' ı Eurovision' da dinlemek ilginç olurdu ama umudum yok benim. Şuan kesinleşen Adele yarışmayı götürecek gibi duruyor. Hayran kitlesi bir hayli fazla.

RAMMSTEİN süper olacak bu sene eurovision. :D

Maalesef daha hiç bir isim kesin değilmiş :D

Sanırım biraz sosyal medya kurbanı olmus bu gruplar :D

Çoğu uydurma malesef; bir tek Adele'nin katılacağı doğru.

Zaten Adele katılacaksa Türkiye ve diğer ülkeler umudunu yitirecektir. Türkiye'yi temsil eden arkadaşa haksızlık olmasın ama Adele oldukça başarılı ve tanınmış bir şarkıcı olduğu için şimdiden kimin kazanacağı kesin gibi :)

Geri