Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Evde beslenebilecek tatlı su kaplumbaga turleri

2kaplan

Gümüş 1 Üye
İyi geceler ey forum ahalisi! Uyumadan once aklima takildi uykum kacti size danisiyim dedim.. Evde rahatlikla beslenebilecek kaplumbaga turleri nelerdir?

Cvp: Evde beslenebilecek tatlı su kaplumbaga turleri

res en uygunudur :t65y:

Oooo o zaten bizim asil kahramanimiz :) :) res en temizi ama rahat diğerleri arasinda

res den sonra en çok gördüğüm çizgili dere kapluşu :D

Ama o yasak ve bakimi farkli; bizim burda birde bataklik kaplumbagasi satiyorlar, onun bakimi nasil acaba :D

tek bildiğim hem karada hemde suda yaşamaları :D amfibikler yani buydu galiba yanlışsam düzeltin :t65y:

Emre bey nereden buldunuz bataklik kaplumbagasini yahuu :) Petshopun adini soylemeniz mumkun mu ?

Bataklik kaplumbagasi yani musk turtle turleri ikiye ayrilir : roserback musk turtle ve loggerhead musk turtle.

Roserback cok utangactir. Akvaryumda saklanmasi icin bircok yer olmalidir. Baliklarla bakilabilir. Bol bol canli bitki koyulabilir.

Loggerheadlar kendi aralarinda cok kavga eder. Diger tur gibi utangac degildirler. Diger ture gore daha berrak suya ihtiyaclari vardir.

İki turdede balik ve canli bitki besleyebilmek bence en buyuk avantaj. Sirf usendigi icin zarar vermiyorlar baliklara. Cok yavastirlar izlemesi pek zevkli degildir :) Yani bizimkiler gibi yem icin show yapmazlar :) surekli suyun dibinde saklanir dururlar.

Yasam alanlarina gelince; iki turdede akinti olmak zorundadir. Sulari 21 dereceyi gecmemelidir. Kuru alan sicakligi 23-25 derece arasi olmalidir.

Tesekkurler ecem hanim izmirde satan bir iki yer biliyorum aklimda kalmis.. İki haftaligina istanbuldayim sıkıldim meraktan yazdim iste.. Hazir gelmisken ekipman alicam. Canyon iyi demi?

Kemeraltinda dolasirken gordum adini hatirlamiyorum :) satisi yasaksa basalim!

ekipman, yem vs almak için kanyona gideceğinize hemen kanyon un arka sokağında juen pet market'e uğrayın derim.

Tesekkurler

ama canlı bişe alıcaksanız her türlü kanyon.

küçük bir ada alıcam; belki yem alabilirim ama asıl amacım ada almak

o zmn juuene bi uğrayın, ama ben şahsen ne zmn istanbula gitsem bütün ihtiyaçlarımı kanyondan görüorm.

teşekkürler berkcan kardeş; birde sen hazır burdayken birşey diyim, görmüşsündür başka bir edi+büdü'yü veriyor bir forum üyesi; ben onu sen sandım,sen değilsin demi; senin ufaklıklar iyi yani kalıyorlar

yok yok ben değilim :) , benimkiler allah izin verirse ömürleri boyunca benle olcaklar , onları asla vermem.

ben karıştırmışım sizi fark etmiş olabilirsin :133: neyse iyi forumlar

iyi forumlar :smile:

Emre bey satisi yasak degil sakin olun :) :)
Sadece cok zor geliyor gumrukten neredeyse hic gecemiyor getirmelerine cok sasirdim :)

Juenpet ve kanyondaki petstore kesinlikle dogru adres :) Kanyonda da var Turtle Bank ama kaldi mi bilmiyorum.

Onlar galiba yakinmis zaten; kanyon a gittigimde ona da bakarim. Sizde cok saolun :)

Bu arada satılan kaplumbağa Benekli olan yerli tür olabilir. Onu bataklık kaplumbağası olarak satabilirler. Bilginiz olsun. Kaplumbağanın resmini çekmek iyi olur.

Kanyon pet shop taki turtle bank Exo terra nın taklidi olan. Onun yerine arkadaki Juen petten orjinal Exo terra turtle bank almak daha iyi. Juen dün şaşırttı beni. Filtre ekipmanı alacaktım. Bayram günü açmışlar. Ellerindeki özel Mech (seramik) leri bitirdim arkadaşlar. Haberiniz olsun :) Kanyon gerçekten canlı konusunda hassas. Benim cumberland slider oradan. Ecem' de manevi annesidir.

Forumda amma çok Edi & Büdü var :) Sadece bu isimdekiler için bir başlık açmalı :)

Geri