Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fanusa taş koydum

ultrAslan1905

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar bildiğiniz gibi kapuşlarıma fanusta bakıyorum. Daha önceki yorumlardan da anlamışsınızdır. Ben fanusumun içine taş koydum. Ve böyle bir çözüm ürettim kendimce. Sizce nasıl olmuş ?

Resim koyarsaniz bakariz. Ama fanus fanusdur yani olum kabi.. akvaryuma gecmiyckmisiniz?

Fanusta kaplumbaga beslenmez ne yaparsaniz yapin bu boyledir en kisa zamanda isiticili , filtreli , kuru alanli , lambali bir sisrem kurmaniz gerekiyor yoksa kaplumbagalarinizin hastalanma riski cok fazla

Yada 2-3 ayligina buyuk plastik kpta bakin. Kuru alan,isitici ve devit 3 alin. 2-3 ay idare edersiniz.

Cvp: Fanusa taş koydum

Fanusta hayvan beslenmez. Hayvana öncelikli gereken ısıtıcı, filtre, kuru alan ve kuru alan ısıtma lambası. Bunlarda buna sığmayacağına göre uygun bir yaşam alanı olmadığı kesin. Hatta fanus cam olmadığı için de uygun değil. Yeterli yüzme alanı olmamasıda hayvan gelişimine mani olduğu için gene uygun değil.
Taşın hiçbir amacı ve faydası olmaz. Üretilen bu çözüm saydıklarımdan hiç biri için geçerli değil sanırım.

Şelale' Alıntı:
Yada 2-3 ayligina buyuk plastik kpta bakin. Kuru alan,isitici ve devit 3 alin. 2-3 ay idare edersiniz.

Filtrede aynı oranda gerekli. Özellikle süre bir kaç gün olmadığı için.

Bende buyuk saklama kabinda bakiyorum faus yerine benimki gibi bir seyde bakabilirsin oda bir süreligine :)

Arkadaşlar en kısa zamanda resimleri çekip koyacağım. Daha önce de dediğim gibi ailem akvaryum almama izin vermiyorlar :'( Ben 12 yaşındaym :'( Şu an evde değilim eve gidince hemen çekip koyacağım ^^ ( yarın)

Bence hasta olmadan sahiplendirseniz daha iyi. Aile izin vermiyorsa imkan yok sistem kuramazsınız. Hayvanlar eziyet çekmesin en azından. Daha sonra ya ölecekler üzüleceksiniz yada hasta olacaklar çok uzun ve zor bir süreç ile beraber veteriner masrafı çıkacak. Ki veterinere götürüleceğini hiç sanmıyorum. Bu sonuçla daha da acılı hayatlarını noktalamış olacaklar.

Bu gerçekleri saklamak hayvanlara haksızlık olur.

Bunlari kaplumbagalri almadan once bilmiyodunuz galiba. Yani kaplumbaga bakimini. Bence sahiplendirin. Hayvanlara yazik olmasin :(

Geri