Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Faydalı Bakteri Oluşumu

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Su çıkış borusu ön ucu. O biraz daha geri çekilebiliyor mu? Ön cama çok yakın olduğu için belki tazyik o deliklerden atmasına neden oluyordur. Ben delikleri yukarı çevirmiştim akmıyordu. Ama deliklere çarpan su kabarcık yaptırıyordu.

Temizlemeden çalıştırma sakın döngü bakterileri oksijensizlikten ölür kirler mayalaşıp asidik özellik kazanır. Bunların hayvanı zehirleme durumu olur.

Carbon tozu da olabilir. Çalıştırmadan evvel ilk suyu kovaya boşaltıp pisliği atıyoruz.

SfBayyurt

Taç 2 Üye
Tabi ki zaten fişi çeker çekmez malzemeleri temizledim öyle koydum..Hatta hepsini akvaryum suyuyla yıkadim..Karbonun evet baya siyah suyu çıkıyor nerdeyse bir kova kadar siyah su aldim önden..Karbonu ben ne kadar yikasam da o siyahlik geçmedi malesef..Camdakiler herhalde karbon izi .. Benim filtre 1 aylik falandı yani kirli degildi hortumları ne kadar surede bir yıkamak lazim?

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Su çıkıştaki debinin düştüğünü gördüğün anda mutlaka temizlemek lazım ama filtre yıkama zamanı da hortumları hazır bulaşmışken yıkamak iyi olur. Jbl hortum temizleme fırçası ile temizliyoruz.

Carbonun siyahlığı gitmez sonuçta kömür. İlk siyah çıkan su sonrası su berraklaşıyor. Sonra akvaryuma salınım yapmaz üzerine koyduğumuz elyaf tutar.

İz bundan kaynaklı olabilir.