Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

fazla üyeler

vicdan

Bronz 2 Üye
bu siteyi ilk fark ettiğimde kapluşlarla ilgili bilgi arıyordum. ancak sitede dolaşabilmek için üye olmak gerektiğini anladım. üye oldum. çok da güzel bir site. ancak üye olan bazı kişiler sırf laf olsun torbada olsun diye üye oluyorlar. ama 1 en fazla 5 mesaj gönderiyorlar. bazı kişilerin durumu farklı olabilir. örneğin kapluş hediye gelmiştir ancak bakamayacaktır. bu siteden yardım alır. 700'e yakın kullanıcının kaçı düzenli olarak sitede dolanıyor? kaçı sorunlara çözüm arıyor? çevrimdışı olmak için belli bir kota konulmalı. örneğin 3 ay.

Sitemizde misafirler bilgi alamıyor.Mesaj okuyamıyor.
Sadece mesaj okumak için siteye gelenler var.
Ayrıca mesaj yazmayınca üyeliği silmek biraz tuhaf olur.
İstiyen istediği zaman girip paylaşım yapabilir.
Sitemiz tüm hayvanseverlere açık.

sonuçta, sırf 'ben birsürü siteye üyeyim' demek için bile üye olanlar var (çevremde bu tip sözler duyuyuorum) bence misafirler mesajları okuyabilmeli. kapluşuyla veya başka bir şeyle sorunu varsa yazmak için üye olmalı. bu site yukardaki sözleri söyleyenlerle dolmamamalı bence...

forum yöneticilerinin ellerinde bir niyet ölçer olduğunu sanmıyorum vicdan. kim sorunları için üye olmuş kim ne için üye olmuş diye anlasınlar.
kaldı ki kaplumbağa özelinden çok çıkmamış bir yer olduğu için ve kaplumbağalarda hergün farklı farklı dertler yaratmadıkları için her üye hergün aktif olup birşeyler yazmak durumunda değil. bunu bir zorakilik olarak sunmanın da kime ne faydası olacak onu anlamadım.
veya çok aktif, az aktif, pasif diye üyeleri sınıflandırıp pasif olanların üyeliğine son vermekteki isteğini...
"günlük ortalama 2,5 mesaj performansını tutturamayan üyelerin hesapları iki uyarıdan sonra silinir." gibi bir forum kuralının ne kadar garip durduğunu farkedeceğini umuyorum.

vicdan' Alıntı:
sonuçta, sırf 'ben birsürü siteye üyeyim' demek için bile üye olanlar var (çevremde bu tip sözler duyuyuorum) bence misafirler mesajları okuyabilmeli. kapluşuyla veya başka bir şeyle sorunu varsa yazmak için üye olmalı. bu site yukardaki sözleri söyleyenlerle dolmamamalı bence...

Misafirler konuları görebilseler siteye fazla üye gelmez çünkü mesajları okuyup gereken bilgiyi alıyorsa neden bir daha üye olsun:S
Çevrende bulunan o tip insanların sırf "ben birsürü siteye üyeyim"demek için üye olabilecekleri bir site değil bu.

Ayrıca üye sayısının fazla olması sitede bizleri rahatsız edecek son şey olduğunu düşünüyorum:)

arthur' Alıntı:
forum yöneticilerinin ellerinde bir niyet ölçer olduğunu sanmıyorum vicdan. kim sorunları için üye olmuş kim ne için üye olmuş diye anlasınlar.
kaldı ki kaplumbağa özelinden çok çıkmamış bir yer olduğu için ve kaplumbağalarda hergün farklı farklı dertler yaratmadıkları için her üye hergün aktif olup birşeyler yazmak durumunda değil. bunu bir zorakilik olarak sunmanın da kime ne faydası olacak onu anlamadım.
veya çok aktif, az aktif, pasif diye üyeleri sınıflandırıp pasif olanların üyeliğine son vermekteki isteğini...
"günlük ortalama 2,5 mesaj performansını tutturamayan üyelerin hesapları iki uyarıdan sonra silinir." gibi bir forum kuralının ne kadar garip durduğunu farkedeceğini umuyorum.

Size katılıyorum.
Fazla üye olmasının veya da siteye girip girmemelerinin size ne gibi bir zararı oldu acaba ? Eğer bizim farkedemediğimiz bir zararı varsa sizin dediğiniz yöntemi uygulamaya koyarız.Sizinde sitemizin daha iyiye gitmesini hedeflediğinizi düşünerek,girmeyen üyelerin banlanmasını istemenizin sebebine ben hiçbir anlam veremedim açıklarsanız sevinirim.

vicdan' Alıntı:
sonuçta, sırf 'ben birsürü siteye üyeyim' demek için bile üye olanlar var

yok bilader kimsenin öle bi derdi olucağını sanmıyorum ilk defa senden duyuyorum böyle saçmalıkları. Bence sen fazla kafanı yorma, adam bilgi okumak için üye oluyor, boş beleş laflarla mesaj sayını arttırıp kirlilik yaratacağına susuyor sadece bilgilerden faydalanıyor. Böylesi çok daha iyi.

Bizim bu şekilde bir uygulama yapmaktaki amacımız üye sayımızı artırmak değil başta bunun altını çizeyim. Öyle bir kaygımız daha önce de hiç olmadı şimdi de yok çok şükür. İstediğimiz o olsaydı bazı sitelerin yaptığı gibi sahte yüzlerce kayıtlı üye gösterip üye sayısını istediğimiz kadar yapabilirdik. Bizim amacımız kaplumbağa almayı düşünüp bilgi edinmek isteyenleri bilgilendirip almamalarını sağlamak ve almış olanların da en azından yapabileceklerinin en iyisini yapmalarını sağlamak. Misafirlere forum içeriğinin kapalı olması da bence daha iyi zaten yazmak istemeyen olursa üye olduktan sonra da yazmayabilir. Bu şekilde olduğunda insan en azından üye olup zaman ayırıyor bir şeyler arıyor buluyor derken siteyi tanıyor, misafir olarak girdiğinde ise sadece aradığı şeye bakıp gidiyor çoğu ve bir daha gelmiyorlar bile. Ancak üye olduklarında en azından arada bir de olsa girip bir göz atıyorlar böylece de daha fazla insana ulaşmış oluyoruz.

Aktif olmayan ama gelip bir şeyler okuyan bilgi edinen üyelerimiz de var elbet ve bu normal bence. Sonuçta 2 yıl önce ben de bu siteye ilk üye olduğumda hemen yazmaya başlamamıştım. Zamanla onlar da belki yazıp paylaşım yaparlar, yapmasalar bile gelip bilgi edinmeye devam edebilirler gayet doğal bir durum bence.

Geri