Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Filtre modifikasyonu

kaplum_alice

Yeni Üye
Merhabalar, akvaryumu 45-46ltlik su seviyesinde kullanmaktayim,kaplumbağamın kabuk boyu 8 cm. Su anda 2wlik 300lt/h bir icfiltre kullaniyorum,yeni bir filtre almak istiyorum.SunSun hw-603b mini dış filtre,ic filtre olaraksa hailea rp-400 ya da rp-600, hailea-bt700 gibi modeller arasinda kaldim ilk sorum bunlardan biri yeterli olur mu? Ikinci sorum ise aldigim filtreye zeolit eklemek istiyorum ic filtrede boyle bir ekleme yapmak mantikli olur mu? 603b dis filtre alip ona ekleme yapmam daha mi iyi olur? (52 tlye buldum bu dis filtreyi).butce olarak tahmin edeceginiz gibi pek yukselemiyorum ama yeni fikirlere acigim,yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Şu anki filtren o akvaryum için çok küçük. 10 litreye kadar bir suda işe yarar.

Sunsunu alma randımanlı değil. İlerde çöp olur üstelik. Hailea rp-600 modeline zeolite koyabilirsin. Bu konudan fikir alabilirsin. Arkadaş aldıysa danışabilirsin.
mailto:/forum/konu-hailea-rp-400-filtre-nasildir.html

Haelie kullandım, kabarcığı güzel veren bi iç filtre ama çok kolay tıkanır ve hemen uğultu yapmaya başlar kesinlikle önermem. Onun yerine venusaqua(sarı) filtre alınabilir ya da paraya kıyılıp 1 defa ama ömürlük eheim 2008-2010 alınabilir.

Geri