Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Filtre nasıl takılır

zekai1998

Bronz 4 Üye
Selam ben yeni iç filtre aldım nasıl takılacağını bilmiyorum görsel olarak anlatırsanız sevinirim.

Cvp: Filtre

görsel olarak anlatamam şuan ama arka tarafında vantuzları vardır büyük ihtimalle.Onları cama sabitleyin ve kabloyu prize takın.Filtreniz çalışacaktır.Haftada 1-2 kere filtreyi temizlemeyi unutmayın :)

Hiç kakalarını felan temizlemiyor bunedir yav!

RE: Filtre

akvaryumun hacmini ve filtrenizin debisini söylerseniz size daha iyi yardımcı oluruz büyük ihtimal filtreniz küçük geliyordur akvaryumda yeterli sirkülasyon oluşmuyordur.

Arkadaşlar akvaryumum toplam 38 lt bende 20 lt falan su olacak inşallah ya da 25 lt iç filtrem saatte 400 lt su çeviriyor. sizce benimki nasıl ?? şu an akvaryumda balık var kum var dekor falan ve düzenli olarak filtre temizlenirse akvaryumu temiz tutuyor. sizce kaplumbağa alırken filtre değiştireyim mi?Kaplumbağa aldığımda kumu dekoru falan çıkarıcam bu arada ..

Kaplumbağa aldığınızda ilk çıkarmanız gereken balık olacaktır. Aksi halde balık kaplumbağa tarafından parçalanır.

Bu arada tam ölçüleri nedir bilemem ama akvaryum hacim olarak kaplumbağa için çok küçük, bunuda belirtmem gerekiyor.

Cvp: Filtre nasıl takılır

Akvaryum ölçülerim 50x20 biraz küçük ama çok su koymuyorum 8-10 lt arası fiterimn markası MAGIC-JET FILTER MAGİ-380 7w 380 lt

Suyu az tutmanızın bir sebebi var mı?

suyu mümkün olduğu kadar fazla koyun kaplumbağalar için suyun yüksek olması daha iyidir benim akvaryumum 64 litre alıyor kuru alanı en yukarı çıkarıp suyuda mümkün olduğu kadar faZla koyuyorum en az 55 litre vardır hatta daha fazladır akvaryumumda sizde mümkün olduğu kadar yükseltin suyu

Suyu az koymamın nedeni camı ince gibi patlar diye korkuyorum bide kuru alan sıkıntısı var

Kuru alanı siz yapabilirsiniz. Akvaryumun tam ölçülerini ve cam kalınlığını verirseniz size fikir verebilirim. Şu anki hali hiç elverişli değil.

Geri