Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Filtre ( Soru )

Seco

Bronz 3 Üye
Çok özür dilerim arkadaşlar. Son zamanlarda çok soru soruyorum.Pet shop a gittik.Alıyorduk ısıtıcıyı yok kokarmış, filtre temizlemezmiş suyu, yok kokudan geçilmezmiş.Gerçekten o kadar pis mi kokuyor ?

Neyi sorduğunu anlamadım ısıtıcıyı mı filtreyi mi???

Filtreyi. Yani akvaryumdaki kokuyu alır mı ?Yada akvaryum koku yaparmı.Kapluğa besleyeceğim de.Yani paludaryum diyelim.Koku yapar mı ?

Düzgün bir filtrasyonla ve düzenli temizlikle 4 aydır hiç ellemediğim akvaryumumda koku yok :D
Yani akvaryumun kokması temiz olmadığından kaynaklanır.
Filtre bu suyu belirli bir miktar temizler.Yapacağınız su değişimleriyle koku problemi yaşamazsınız.

İnşallah annemde ikna olur. Ya onca kişi dediki kokar alma sakın at hemen.Allahım içimden onları dövmek geldi.Nasıl at diyorlar.Çok duyarsızlar.Adam gelmiş diyoki kokar kaplumbağa bide betayı fanusta beslemek istiyor.Peki bu koku kaplumbağanın dışkısından mı yoksa yenmemiş yemeklerden mi kaynaklanıyor olabilir ?Bence şey küçük kap olduğu için orda daha çok koku yapıyordur. Hacim büyüdükçe kir dağılır ve etkisi azalır.Yanlış mıyım?Bu yüzden de insanlar duyarsız...

Edit:Sadece iç filtre yeter mi kokmaması için ?

Her hafta fırçalayın akvaryumu en geç ayda bir temizleyin birşey olmaz.

Koku olmaz diyoruz ama kendinize güvenmiyorsanız lütfen bu işe girişmeyin. Yapacağınız şey bir canlıyla alakalı.

Yok biliyorum koku olmuyacağını ama bizde başkalarının sözüne geldik.Çok teşekkür ederim herkeze.En kısa zamanda resim koyacağım...

Seco' Alıntı:
Edit:Sadece iç filtre yeter mi kokmaması için ?

Merhaba,
Alacağınız akvaryum boyutuna göre iç filtre veya dış filtre önerebiliriz.Eğer koku yapmaya başlarsa iç filtre yetersiz geliyor demektir.Bu durumda bir dış filtre almanız gerekecektir...

Geri