Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Filtre ve temizlik hakkında

KapLumbagamNinja

Bronz 2 Üye
yeniden merhaba.küçük bir filtrem var ve yeteri kadar temizlemediğini düşünüyorum az geliyor.bu yüzden yeni bir filtre alacağım bazı arkadaşlarında önerdiği gibi atman marka almayı planlıyorum.
sorum şu:
2 tane filtrem olacak biri büyük diğer küçük.bunların ikisini de akvaryuma koysam bir zararı olurmu? 2 filtremi? 2 filtre ne arar la akvaryumda diyebilirsiniz ama pisliklerden gına geldi böyle bir çılgınlık yapsam nasıl olur?
bir,ikinci sorum ise dip temizliği için 3-4 tane çöp balığı alsam,nedersiniz?kaplumbağalara yem olurlarmı?

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

tek ve güçlü bir filtre koyarsanız iyi olur sakın çöpçü almayın o zaten kaplumbağanın pisliklerini değil camda oluşan yosunları yiyiyor zaten kapluşlara yem olur gerekmez yani

Edit alcatraz:Türkçeye özen gösterelim lütfen

Evet katılıyorum.Tek bir filtre kullanırsanız daha iyi olur.
Kaplumbagalara yem olurlar.

ben atmanın filitresini kullanıyorum ve çok güzel temiz tutuyor akvaryumu (;

Benim filtrem 2 parçadan oluşuyor 2 parçayı birbirinden ayırıyorum ,filtrenin içinde akvaryum temizliğini sağlayan bir sünger var o süngeride kimyasal madde kullanmadan yıkıyorum tekrar aynı şekilde süngeri filtrenin içine koyup 2 parçayı birleştiriyorum

Geri