Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Filtre

ege-can

Gümüş 3 Üye
arkadaşlar ben filtremi değiştirdim sobo 1200f aldım.ama biraz fazla gibi geldi.:)sizce uzunluğu 60 cm eni 20 cm yüksekliği 30 cm olan bi akvaryum (akvaryum yarısına kadar dolu) için iyi mi? yoksa fazla mı?

filtrenin kapasitesi ne kadar çok olursa okadar iyi bence. Suyunuz daha temiz olur.

yapmaz tabi ki zaten kaplumbağa akvaryumlarında aldığı litrenin 4 katını temizleyen bir filtre almalısınız. Çok kirlettikleri için kapasitesi az olan filtre dayanmıyor.

tamam ama filtrenin önünden geçerken ters dönüyorlar ve hemen geri dönüyorlar.sizce bunun nedeni rahatsız oldukları için mi?yoksa daha alışamadıkları için mi?

Edit tubidik: Mesajlarımızda kısaltma kullanmayalım.

Bilerek ters dönmezler.Filtrenin havası yüzünden olabilir.Kaçmaları ise alışmadıkları içindir.Alışınca kuru alan gibi kullanabilirler. :)

tamam sağol zaten ben de filtreyi biraz yüzmedikleri alana doğru kaydırdım.

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

sobo almakla çok iyi yapmışsın.benim eski 15 litrelik akvaryumumda sobo wp-320f vardı.güzel bir filtreydi.bu akvaryumu satıp büyütünce iki tane sobo wp-1000f aldım.bunlarda çok güzel

ama benim kaplumbağalar bu filtreyi taktığımdan beri hep kuru alandalar arasıra suya iniyorlar ve hiç yüzmeden kuru alana tutunuyorlar.eskiden çok hareketliydiler filtreden sonra böyle oldular sence değiştireyim mi yoksa alışırlar mı?

Geri