Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

filtre

gryhps

Yeni Üye
Katılım
9 Eki 2008
Mesajlar
8
filtre her zaman mı açık kalmalı yani ne kadar zaman süreyle açmalıyız
 
Balık olmasıyla alakası yok. Balığa filtre neden takılır? Akvaryumu kirlettiği için temizlesin ve hayvanı hasta yapmasın diye. Düşünsene sen tuvalette lağımın içinde yaşadığını, hiç temizlenmiyor. İşte filtre olmayınca da kapluş kendi lağımında yüzüyor.
 
5 e de bulabilirsiniz 20 ye de. boyut ve markaya göre değişecektir. ilk filtremi 5 ytlye almıstım, bir sonrakini 12 ye aldım.
 
sağol.


Mesajlarımızda kısaltma yapmayalım/tubidik
 
Makinayı olduğu gibi vantuzlarından paludaryumun camına yapıştıracaksınız.Bir de varsa üzerindeki hortumu çıkarabilirsiniz.Kaplumbağalar suda oksijene ihtiyaç duymadığından gerek yok.Aramıza hoş geldiniz.
 
filtre hakkında birkaç sorum olacak. elimdeki filtrenin iki borusu var birinin üzerinde sıra delikler var diğerinin ucunda ise plastik bir uç. motor ise akvaryumun kapağı diyebileceğim bir yere monte ediliyor. çalıştırdığımda ise sadece çok gürültü yapıyor, başka bir hareket yok. filtre çalışımının nasıl olduğu, kullanmam gerek belli bir filtreler varsa bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
 
Sıra sıra delikler olan boruyu veya diğerlerini kullanmak sana kalmış istediğin gibi kullanabilirsin. Motoru suyun dışında çalıştırma. Suyun içine tamamen yerleştir ve çalıştır suyun hareketlendiğini görüyorsan sorun yok.
 
Geri
Üst