Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

filtre

gryhps

Yeni Üye
Katılım
9 Eki 2008
Mesajlar
8
filtre her zaman mı açık kalmalı yani ne kadar zaman süreyle açmalıyız
 

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
940
Balık olmasıyla alakası yok. Balığa filtre neden takılır? Akvaryumu kirlettiği için temizlesin ve hayvanı hasta yapmasın diye. Düşünsene sen tuvalette lağımın içinde yaşadığını, hiç temizlenmiyor. İşte filtre olmayınca da kapluş kendi lağımında yüzüyor.
 

februata

Altın 4 Üye
Katılım
13 Eki 2008
Mesajlar
240
5 e de bulabilirsiniz 20 ye de. boyut ve markaya göre değişecektir. ilk filtremi 5 ytlye almıstım, bir sonrakini 12 ye aldım.
 

Kral

Altın 5 Üye
Katılım
28 Eki 2008
Mesajlar
226
sağol.


Mesajlarımızda kısaltma yapmayalım/tubidik
 

Tarçın~

Altın 2 Üye
Katılım
2 Eki 2008
Mesajlar
294
Makinayı olduğu gibi vantuzlarından paludaryumun camına yapıştıracaksınız.Bir de varsa üzerindeki hortumu çıkarabilirsiniz.Kaplumbağalar suda oksijene ihtiyaç duymadığından gerek yok.Aramıza hoş geldiniz.
 

muzzle

Yeni Üye
Katılım
3 Mar 2009
Mesajlar
1
filtre hakkında birkaç sorum olacak. elimdeki filtrenin iki borusu var birinin üzerinde sıra delikler var diğerinin ucunda ise plastik bir uç. motor ise akvaryumun kapağı diyebileceğim bir yere monte ediliyor. çalıştırdığımda ise sadece çok gürültü yapıyor, başka bir hareket yok. filtre çalışımının nasıl olduğu, kullanmam gerek belli bir filtreler varsa bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
 

Lenin

Altın 5 Üye
Katılım
16 Ara 2008
Mesajlar
239
Sıra sıra delikler olan boruyu veya diğerlerini kullanmak sana kalmış istediğin gibi kullanabilirsin. Motoru suyun dışında çalıştırma. Suyun içine tamamen yerleştir ve çalıştır suyun hareketlendiğini görüyorsan sorun yok.
 
Üst