Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

En sessiz filtre ve su rengi

Bambudan ve tahtadan kendi yaptigim alana cikmayip hep kütükte takılıyordu. Tahtanınn recine koktugunu farkettim ben olsam ben de cikmazdım. Bu sebeble plastik kuru alan ile degistirdim. Ucuna gelip ustune cikmadan orda taklıyor bazen ama cogunlukle gene kütükte. Sabahları uyndıgımda kütükte buluyorum.

akv2.jpeg
akv3.jpeg

Bambudan ve tahtadan kendi yaptigim alana cikmayip hep kütükte takılıyordu. Tahtanınn recine koktugunu farkettim ben olsam ben de cikmazdım. Bu sebeble plastik kuru alan ile degistirdim. Ucuna gelip ustune cikmadan orda taklıyor bazen ama cogunlukle gene kütükte. Sabahları uyndıgımda kütükte buluyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 6234Ekli dosyayı görüntüle 6235
Hocam sistem on numara görünüyor fakat kumun altında ki diğer kum sıkıntı yaratabilir eğer kalın ve sivriyse silis kumu rahatlıkla yiyip bağırsaklarından çıkarabiliyorlar ama o siyah kum hasar verebilir hayvana siz yine de hayvanı gözlemleyin

O lamba olmaz. Max 13 watt kaldırıyor. Bunun max 60 watt olanlarına bakın.

Çam ağacı ve vernik, boyalı ürünler olmaz. Bunlar koku ile birlikte suya salınımda yapar.

O lamba olmaz. Max 13 watt kaldırıyor. Bunun max 60 watt olanlarına bakın.

Çam ağacı ve vernik, boyalı ürünler olmaz. Bunlar koku ile birlikte suya salınımda yapar.
40 watt eski tip lamba. E17 duylar en fazla 40 watmış. baya sıcak aslında elimle tutamıyorum. Derece siparis ettiö gelince ölçerim.

Zaten yeni ikea lambam gelince E27 duy destegiyle 60 watt ampüle geçecegim.

Duy seramik olacak. Kablo ince ise kalın lazım. 40 W ile 60 W arasında kalınlık farkı var.

Uv ampul için kullanacaksanız max 40 W uygun.

Isıtma için knitex mandallı lamba olur.

Duy seramik olacak. Kablo ince ise kalın lazım. 40 W ile 60 W arasında kalınlık farkı var.
En meşaketlisi bu ısıtma ışık işlerimiymiş. Eski tip ampül bulmak bile zor. kablo kalınlıığı yangın çıkmaması için mi

8 cm kabuk boyuna kadar günde iki öğün, 8 cm kabuk boyundan sonra tek öğüne düşeriz.

Sabahları raffy p, akşamları gammarus verebilirsiniz.
Raffy P geldi. Sabah kaç adet Gammarus aksam kac adet gammarus vermek uygundur?

Gamarrus cok yumusak Raffy P biraz sert geldi bu yaşlara uygun di mi Raffy P.

En meşaketlisi bu ısıtma ışık işlerimiymiş. Eski tip ampül bulmak bile zor. kablo kalınlıığı yangın çıkmaması için mi
Bu tasarruflu ampul kullanma şartı yüzünden eski filamanlı ampuller yapı marketlerde satılmıyor artık. Sadece halojen tipleri bulabiliyoruz, o da her yerde değil. Ampul satan dükkanlar ve nette bulunabiliyor. Kalın kablo şunun için max 40 W kaldıran lambaya 60 watt ampul takılırsa çekim fazla olur. Ya ampul yanabilir. Kablo aşırı ısınıp eriyerek şerare yapabilir.

8 cm kabuk boyuna kadar günde iki öğün sonrasında tek öğüne düşeriz. Kabuk boyları kaç cm?

Bu tasarruflu ampul kullanma şartı yüzünden eski filamanlı ampuller yapı marketlerde satılmıyor artık. Sadece halojen tipleri bulabiliyoruz, o da her yerde değil. Ampul satan dükkanlar ve nette bulunabiliyor. Kalın kablo şunun için max 40 W kaldıran lambaya 60 watt ampul takılırsa çekim fazla olur. Ya ampul yanabilir. Kablo aşırı ısınıp eriyerek şerare yapabilir.

8 cm kabuk boyuna kadar günde iki öğün sonrasında tek öğüne düşeriz. Kabuk boyları kaç cm?
3.5 cm olctum kabugu. Elimde gammarus ve raffy p var. iki ogun vermek icin sabah kac adet aksam kac adet vermeliyim.

3,5 cm ise sabahları 2 adet raffy P, akşamları 4 adet gammarus verin.

Ampulün takıldığı şey duy.

Bu seramik ampul ışık vermeden ısıtır. Gece hayvan kuru alanda duruyorsa özellikle hasta olduklarında dururlar. O vakit kullanırız. Ama en düşük olanı 75 watt olduğu için lamba kaldırmıyor.

Kablumbagalarımdan birinde kabugunda sivri cizgi kısmında renk acilması var. Cizik gibi. kabuk boyu 3.5 - 4 cm. Digerinde böyle birşey yok pürüzsüz. Bu beni endişelendirmeli mi? SAglığı yemesi içmesi enerjisi gayet düzgün görünüyor.

* Image 2023-10-01 at 20.38.44.jpeg

Ortam da alttaki gibi daha önce de göndermiştim ama mavi 52 wat ışık ortadaki kuru alana gece için. 60 watt da soldaki yeşil kuru alan için.

* Image 2023-10-01 at 20.39.28.jpeg

* Image 2023-10-01 at 20.39.28 (1).jpeg

Kablumbagalarımdan birinde kabugunda sivri cizgi kısmında renk acilması var. Cizik gibi. kabuk boyu 3.5 - 4 cm. Digerinde böyle birşey yok pürüzsüz. Bu beni endişelendirmeli mi? SAglığı yemesi içmesi enerjisi gayet düzgün görünüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 6296

Ortam da alttaki gibi daha önce de göndermiştim ama mavi 52 wat ışık ortadaki kuru alana gece için. 60 watt da soldaki yeşil kuru alan için.

Ekli dosyayı görüntüle 6297

Ekli dosyayı görüntüle 6298
Hayvanın kabuğunda bir sorun yok gibi görünüyor belki de taşa sürtmüş olabilir emin değilim cem abi daha iyi bilir o size bilgi verecektir:)

Sırt çizgisinde renk açılması olur. Bu sorun değil.

O minareyi çıkarın.

Filtrenin motoru su dışında değil, değil mi?

Sırt çizgisinde renk açılması olur. Bu sorun değil.

O minareyi çıkarın.

Filtrenin motoru su dışında değil, değil mi?
Filtrenin geniş agizli başlığını çıkardım. içerde çok basınç yaratıyordu.
5 tane deligi olan uzunun boruyu taktım suyun içinde. bazen su çekerse suyun dişindan deşiklerden şelale gibi de akıyor.

Tam seçemiyorum. Ön ucunda tapa varsa çıkarıp deneyin. Cama çarpınca şiddet azalır. Çok sirkilasyon kadar yetersiz sirkülasyonda iyi değildir.

Geri