Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

fıstık kızım obez mi?

asi kız

Bordo Bereli
iyi günler herkse günaydın benim 3-3.5 yaşlarında bir dişi kaplumbağam var adı fıstık ve hiç doymuyor kafasının arka deri kısımları şiş ve ayak arka ve ön boşluklarda şiş su içindede su dışındada ödem mi var yoksa obezleşiyormu hiç doymuyor...

Cvp: fıstık kızım obez mi?

standard ölçü üstüne çıkma. fazla yem obezite olarak döner. yağ depolama meyilleri olduğu için doyma noktaları uzundur.

yok abi çok vermiyom bir sabah birde akşam ama herkese 1 yem verirken ona 3 veriyom küçük çocuk gibi dolanıyor etrafımda onun bakışına dayanamıyom veriyom ötekilere 1 veriyom dayanamasamda zorluyom tutuyom kendimi...

Kafasini tamamen iceri sokabiliyor mu?Benim Sansli,icine girdi mi 1- 2 mm kadar nokta gorunuyor, ama Tonton giremiyor,gozlerinin bi kismi gorunuyor.

Bir de tum uzuvlari ayni anda sokamiyor.Buradan anlarsin.

yok kafasını tamamen sokuyor o şişlik olsada vüxudunda...

Sislikle ilgili rahatsizlik duymustum ama normal yaglanmasi da olabilir.Arada durustan kaynaklanan seyler de oluyor.Bazen Tonton'un ayagi sis saniyorum ama durus degistiriyor,duzeltiyor.

bazen duruşu değştirdimi azalıyor ama bazende hiç düzelmiyor ?

Arka ayakları geriye attığında iç boşluk şişkin duruyorsa obezdir.

çok değil abi o şişlik azıcık var esas şişlik kafasının arka tarafları..

Bir resim at kulak enfeksiyonu mu var bakalım. Ya da karaciğerle ilgili bir mesele mi

abi çekmeye çalıştım ama durmuyorki cadı kaçıyor

abi hepsi obeziteye yaklaşmış durumu ben diyete başlattım bunları 3 gündür diyet yapıyorlar :)yoksa obez olucaklar ALLAH MUHAFAZA :(

Geri