Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

fitre

asi kız

Bordo Bereli
iyi gunler ben oncelikle fitremden cok memnunum cok guzel temizlio.lakin gecengun temizlerken hortumun giris yerini kirdim temizleyim derken .o parcadan resimdeki gosterdim parcadan bulmam munkunmu?ankara_sincanda.petshoplar satarmi?tum internet sitelerini gezdim ama bulamadim????yardimci olursaniz sevinirim.
resim netten alinti ama benimkide ayni fitre tipinden tipkisinin aynisi. ve kac tlye bulabilirim?

ve o ek parca oldu icin onsuz calismio.denedim.

O parçanın satılacağını sanmıyorum. Ancak filtresi bozulmuş birinden o parçayı temin edebilirsin. Yine de petshoplara bir sor. Şimdilik havasız kullan. O kırılan parçanın resmini gönder bir bakayım yapılacak birşey var mı ?

Cvp: fitre

o parça çok lazım bir parça değil su çıkışını yüzeyden verirseniz akvaryumunuz yeteri kadar havalanır

ic pervane yani motoru calistiran sey ona bagli .o olmadan calismio????ozellikle beljrttim onsuz calismio die.

bahsettiğiniz parça komple olarak bu parça mı?

http://www.aquariumline.com/catalog/newa-ricambio-camera-girante-pompe-mj1000-p-14347.html

Bu şekildeyse adam olmaz bu tip iki tane filtrem vardı. İkisi de çöp oldu. Tırnağı lehim makinesi ile eritip kaynattım ama fazla dayanmadı.

Bu parçaları getirtmek işlerine gelmiyor. Öyle olsa filtre satışları düşer. İç filtrelerde ilk kırılan parçalar bunlar.

[font=Calibri, sans-serif]cem bey haklısınız özellikle çinli markalarda bulmak dahada zor, paylaştığımı bile getirtmeye kalksam kargosu vs derken 20-30 liraya geliyor oda uluslararası gönderim yaparlarsa, distribütörse uğraşmak istemiyor zaten yenisini satmak hem daha kolay hem daha karlı, sugru veya plastimake gibi ürünler kullanılabilir onarımda, sugru aç bitir olduğundan uzun soluklu olarak plastimake daha mantıklı geliyor bana[/font]

Kalıbı tam tutturabilsek plastimake iyi iş görür. Biraz şekil vermek uğraştırır ama yapılır. Yeni gördüm bunu alayım bir tane illaki lazım olur. Paylaşım için sağol.

kalıbı tam olarak tutturmanıza gerek yok, plastiği yanyana getirip aradaki boşluğu doldurmada da kullanabilirsiniz, önemli olan yumaşadığı sıcaklıklara çıkmamak ki bizim akvaryumlarda yazın dahi zor o
yedekte tutulacak güzel bir tamir ekipmanı bence :)

bu arada önceki yazım için kusura bakmayın bu ara pc ile derdim çok resmen karınca duası gibi bişi olmuş okuyamadım bile :/

tamda o gosterdiniz parca .oranin hortum girisini kirdim temizlerken.ve o parca olmadan calismiyor denedim.

yani ne denediysem caliştiramadim o parca olmadan olmuyor????simdi o parcayi ariyorum isin garibi bikac kisiye sordum uyumsuzlukda olabiliyor o parcayi buldunda dedi????

fitrem sapa saglam o parca disinda????abi.

Sadece hava hortumu kırılmışsa, hazne ve motor girişleri sağlamsa o şekilde kullan. O delik kısmına bant yapıştır. Sadece su versin. Her filtrede çap farklıdır. Birbirine uymaz.

cem bey in ve pet shopların dedikleri dogru çaplar fark eder, çin malı olduğu için yedek parçada zor yalnız kafa motoru alıp alt hazneyi kullanırsın ben şuanda öle kullanıyorum hatta pervanesi kırıldı onuda başka bir filtrenin pervanesini ayarlıyarak hallettim, dediğin kısım alttan mile destek vererek pervaneyi yerinde tutuyor yeni bir kafa motoru yada iç filtre alman gerekecek gibi aklında bulunsun pervaneyi sakla bir pali kırıldımı yaklaşık 1-2 ay içinde bütün palleri kırılıyor :)

aynn abicim sadece hortum giris yeri kirik gerisi sağlam.mecbur alcam çünkü fitlre calisirken ayda bir temizliyordum simdi ise iki günde bir????bantla kapaticam abim bide öyle deneyim.

temizlerken kontrolsüz güc uygularsam olacagi bu????

O kısım kırıldığı için su ikiye ayrılıyor bu debiyi düşürdüğü için su randımanlı sirkülasyon yapamıyor. Bantladığında su önden daha şiddetli akar.

Geri