Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fiyat Listeme Yardımcı Olur Musunuz?

AlperDeniz

Bordo Bereli
Merhaba arkadaşlar. Ben 2 kaplumbağa sahibiyim. Brincisi tam 1 aylik diğeri ise sadece 4 günlük :). İkisi de yemeklerini iştahla yiyor. 35 cm uzunluğunda 20 cm yüksekliğinde akvaryumum var. Bir de 300 w ısıtıcı var.
Ben oğullarımı o küçük akvaryuma değil de daha büyük bir akvaryuma koymak istiyorum. Ögrenciyim :)
Şu an 55 TL bütçem var. Günde 5 lira da o bütçeye ekleniyor :)
Camcıya 70 CM genişliğinde bir akvaryum yaptırmayı düşünüyorum.
Ne kadar paramın olması lazım?
Ve UV lamba dışında ne alabilirim?

Cvp: Fiyat listeme yardimci olur musunuz?

Eğer çok fiyat farkı olmazsa 100 cm bir akvaryum yaptırın ileriye yönelik.

Muhtemelen akvaryumu büyütünce filtreniz yetersiz gelecek. Yeni akvaryumunuza uygun filtre alabilirsiniz.

Bu arada maalesef camcıdan camcıya fiyatlar değişiyor. Siz sorun camcıya fiyatı, buradan yazın fiyatı; daha önceden camcıdan akvaryum yaptıran akadaşlarımız size fiyat konusunda fikirlerini söylerler.

RE: Fiyat listeme yardimci olur musunuz?

Hayır. Şu an odamda yer yok zaten koyacak 100 CM'i. :)
70 CM camcıda ne kadara olur? Ve 70 CM için filtre vs.. falan ne kadar tutar. Liste şeklinde yazarsanız sevinirim yarın almaya baslayacağım çünkü.

Bu arada filtrem yok. Filtre de alacağım. Yarın başlayacağım almaya.

Dedemin tanıdık camcısı vardır :) Ona yaptırsam ne kadar tutar?

55 lira bütçeyle akvaryumu yaptırsanız bile ekipmanları tamamlayabileceğinizi sanmıyorum. Eski akvaryumunuzdaki 300 w ısıtıcı 1 buçuk metrelik akvaryumlara kadar bile yeter. 70 cm için dış filtre yetmeyecektir. Şelale yada mini dış filtrelerden alabilirsiniz.

Akvaryumu camcıda yaptırma konusunda birşey diyemem ama 70 cm akvaryumun tamamını su doldurmayacağını hesaba katarsak Atman 0400 şelale filtre öneririm. 30 tl olması lazım Juende. Kuru alanı kendin hazırlayacaksın zaten. Su ısıtıcın ve kuru alan için lamban zaten vardır. Geriye dekor ve yem seçenekleri kalıyor. Onlarda çok çeşitli girip internet sitelerinden araştır derim.

Filtre 30 tl.

Ekstra bir kutu yem alsan 6 - 7 tl.

Akvaryum kumuda 10 - 20 tl arası bir şey tutar.

Enini geniş yaptırmaya özen gösterin 60x40x50h bence çok güzel olur. Fiyatı belirleyen cam kaınlığıdır. Muhtemelen 60-70cm ve 50cm yükseklik için 5-6mm cam yeterli olacaktır. Tahminimce 50tl civarında ancak tutar. Belki bütçenizi biraz zorlayıp 20-25TL ye 500 litre/saat debili bir şelale filtre alırsınız.

55 lira zaten her gün 5 lira artıyor :)
Ben 50 liraya akvaryumu yaptırsam, dış filtre ne kadar? Mini olarak ya da şelale?

Evet 55 tl yetmez, en azından 100 tl yaparsan daha rahat edersin.

Filtre alırım eğer 20 liraysa :)
Cam kalılığı ne farkeder?

Dış filtreler için en azından 100 - 150 tl gibi bir bütçe gerekiyor. Şelale filtreler daha uygun senin için.

Camın standart bir fiyatı yok, esnafına göre değişir.

Zaten kum var şu anki akvaryumda üstüne biraz daha alırım. 3 çeşit sera marka yemim var. Vitaminlerim ve ısıtıcım tam. Filtreyi 20 liraya alsam, akvaryum 50 lira etse, dekorlar toplam 20 lira etse bana bir 100 lira gerek. 8-10 gün icersin de 50 lira daha toplayip tamamlarım heralde :)

Şimdi mini bir filtre alsan yetersiz kalır bana göre
LifeTeac'ın 85 TL'ye içindeki tüm aparatlarıyla almıştım üstelik büyük bir filtre çok iyi temizliyor
Akvaryumunun fiyatını tahmin edemiyorum ama eğer istersen çok güzel diktörken akvaryumlar satılıyor sana uygun 59 TL Ona şelale filtre bile yeterli olur sen bilirsin tabi
Ekstra taş alsan 2-3 paket ben pet shopta taşı paketiyle 3 TL'ye alıyorum..
Yem alsan ekstra 6-7 tl
Yani bir 80-90 TL gider içine süs filan malzevelerle.
Kolay bir yolu daha var babandan rica et sana 50 tl katkıda bulunsun :D ben genelde öyle yaparımda
birşey alacağımda kendi biriktirdiklerimin üstüne birde babamdan isterim tabi yakında evden kovulabilirim okadar çok şey aldımki şu 2 ay içerisinde kaplumbağa çok masraflı balıklardan :/

Babamdan 50 lira kopardım sonunda :) :)
Dedemi aradım tanıdık camcıda 40 liraya 6mm cam ile 70 CM uzunluk,40 CM genişliğinde akvaryum yaptırıyorum. :)
Bugün de filtre ve süs eşyaları alacağım.
Filtre ne almalıyım? 60 liram kaldı. Bir de süs alacağım?

Alper kardeşim,
İlk önce alacağın süslerde taşların boyalı olmamasına dikkat et.Boyalı olanlar zamanla suya salınım yapmaktadır.
Akvaryum açmaması için çerçeve yaptırabiliyorsan yaptır.En kötü ihtimal üstten kemer attır.Anti bakteriyel akvaryum silikonu kullanılmasında fayda var.Aksi halde 1-2 gün klorlu su ile akvaryumu beklet. Hem kaçak kontrolü olur , hemde silikonda ki zararlı kimyasallar dezenfekte olur.
Isıtıcın fazlasıyla yeterli.Şelale filtre sana yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
Şimdiden hayırlı olsun .

Geri