Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fluval LCD ekranlı ısıtıcı

Çitlembik0216

As 5 Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bu zamana kadar en pahalı ısıtıcı olarak JBL sanardım tabi en kaliteli olarakta, fakat bugün bir ısıtıcıya denk geldim görüntü olarakta çok hoşuma gitti. 

Almayı düşünüyorum fakat almadan önce sizlerede bir danışmak istedim sizce nasıl bir ısıtıcıdır bu ? Kalite veya kullanım ömrü açısından ? Ayrıca yan konumlandırılabilir mi ? Yorumlarınızı bekliyorum keyifli forumlar.

[url=mailto:/RkZWj6][img]mailto:/RkZWj6.png[/url]*

Kutu açılımınıda ekleyeyim,

[video=youtube]https://youtu.be/qflXXBs6WXc[/video]

Cvp: Fluval LCD ekranlı ısıtıcı

Kubilay, bu ısıtıca ben de bakmıştım. Sonra fluvialin dış ısıtıcısına geçtim. O kadar paraya değer mi bilmiyorum. 

Suyun içinde bu kadar dijital birşey bozulursa acırsın. Kimse de yapamaz. Sanırım tamamen izole bir ısıtıcı. Bir de kaplumlar büyüyünce onu söküp akvaryumun içinde oradan oraya gezdirecekler.

Benim tost dört tane kocaman vantuzlu Eheim Jagerle güreşirken içine su kaçırdı. Sırtına alıp geziyordu ısıtıcıyı sıkılınca.  :D

Merhabalar haluk abim,

Abi bende öyle düşündüm ama bunlar büyüyene kadar zaten değiştiririm büyük ihtimal :)  dediğin gibi abi tamamen izole şekilde gibi geldi banada yani suyun içindeyken herhangi bir problem olacagını düşünmüyorum ayrıca elektronik ekranı çok hassasmış buda bir avantaj olur benim için sanırım.

Bu arada Eheim Professionel 4 +250 dış filtre geldi 2 gün önce canavar gibi maşallah.. Yalnız tek sorun mavi süngerin en üstte olma gibi bir zorunluluğu var. Ön filtre temizliği yapabiliyormuşsun o çok hosuma gitti yani mavi süngeri aynı zamanda ön filtre olarakta kullanıyorsun. İçinden Eheim mechpro ve substrat pro çıktı o konudada ayrı bir avantaj sağlıyor

Çitlembik0216' Alıntı:
Merhabalar haluk abim,

Abi bende öyle düşündüm ama bunlar büyüyene kadar zaten değiştiririm büyük ihtimal :)  dediğin gibi abi tamamen izole şekilde gibi geldi banada yani suyun içindeyken herhangi bir problem olacagını düşünmüyorum ayrıca elektronik ekranı çok hassasmış buda bir avantaj olur benim için sanırım.

Bu arada Eheim Professionel 4 +250 dış filtre geldi 2 gün önce canavar gibi maşallah.. Yalnız tek sorun mavi süngerin en üstte olma gibi bir zorunluluğu var. Ön filtre temizliği yapabiliyormuşsun o çok hosuma gitti yani mavi süngeri aynı zamanda ön filtre olarakta kullanıyorsun. İçinden Eheim mechpro ve substrat pro çıktı o konudada ayrı bir avantaj sağlıyor

Sende şu anda sanırım 200 lt'lik akvaryum var. 300'e geçsen bile bu ısıtıcı yeter ki, değiştirmene gerek yok. Aslında en güzeli Eheim'ın kendinden ıstıcılı (çamaşır makinası gibi rezistansı var) filtresini almak. Tuzlu biraz ama bence soruna kökten çözüm. Hatta UV'li bile olanı vardı yamulmuyorsam.

Tost' Alıntı:
Çitlembik0216' Alıntı:
Merhabalar haluk abim,

Sende şu anda sanırım 200 lt'lik akvaryum var. 300'e geçsen bile bu ısıtıcı yeter ki, değiştirmene gerek yok. Aslında en güzeli Eheim'ın kendinden ıstıcılı (çamaşır makinası gibi rezistansı var) filtresini almak. Tuzlu biraz ama bence soruna kökten çözüm. Hatta UV'li bile olanı vardı yamulmuyorsam.

Eheim pro 4 serisinin ısıtıcılı versiyonu senin dediğin abi aynen.. En fazla 3-4 sene daha bu akvaryumla devam ederim sonrasında 500 Litreye geçeceğim.

ısııtıcı konusunda ben tetra proline kullanıyorum 9-10 aydır 100 lük ve 250 lük tavsiye eder miyim ederim, fluvalın alet kesinlikle güzel fakat gereksiz pahalı bu bence tabi, filtre içi yada boru hattına dahil olan ısıtıcılarsa suyun ısındığındaki doğal hareketine ters kaliyor buda elektrik faturanda yüksek ama suda ısıtıcı olmaması adına göze alınabilir bir durum

Ekipman işinde komplikedense basit olan her zaman iyidir, sağlamdır. Dijital hemen her alette kullanışlı ve güzel gözüksede arızalanması yüksektir. İçinde bir aletin ne kadar az devre ve kart varsa kullanılabilirliği o kadar artar. Jbl ile aynı fiyatta olsa dahi kesinlikle almayacağım bir ürün. Dijital cihazlardan çok çeken ve masraf eden biri olarak söylüyorum.

cam bir ısıtıcı için pahalı bir ısıtıcı, koruması akvaryum da korur evet ama elden düşürdüğün an çöp bu fiyatları gözden çıkarıyorsan iyi alternatifler piyasada mevcut

nick burns' Alıntı:
ısııtıcı konusunda ben tetra proline kullanıyorum 9-10 aydır 100 lük ve 250 lük tavsiye eder miyim ederim, fluvalın alet kesinlikle güzel fakat gereksiz pahalı bu bence tabi, filtre içi yada boru hattına dahil olan ısıtıcılarsa suyun ısındığındaki doğal hareketine ters kaliyor buda elektrik faturanda yüksek ama suda ısıtıcı olmaması adına göze alınabilir bir durum

Selam, ısıtıcıdan memnun musunuz? İlk çıktığında çok sorunlu olduğu yazılıyordu forumlarda...

Çitlembik0216' Alıntı:
Tost' Alıntı:

Eheim pro 4 serisinin ısıtıcılı versiyonu senin dediğin abi aynen.. En fazla 3-4 sene daha bu akvaryumla devam ederim sonrasında 500 Litreye geçeceğim.

500 litre benim de gönlümde yatıyor ama tostu doğaya veya doğal yaşam parkına bıraksam mı diye düşünüyorum bu aralar... Kararsızım... 

Ben 500 ltlik polyester tank düşünüyorum ayaklı  :D :D :D

bir kere sorun yaşadım oda fabrikasyon hatalıya denk gelmişim akvaryuma yerleştirdikten 1-1,5 ay kadar sonra baya kıvılcımlar çıkararak iptal oldu cihaz sigorta atana kadarda suya akım vermedi :D elim sudaydı :D  anadolu pet e götürdüm derhal yenisi ile değiştirdiler, 100 wattlığını 9 ay kadar kullandım bir sıkıntı yaşamadım hatta yeni sattım, 250 wattlığı 6 ay kadar sıkıntısız kaplumun akvaryumunda kullanıyorum anadolu pet in değiştirdiği şimdilik açılmadı duruyo tekrar bitkili kurulumu yapıcam onda kullanıcam

Geri