Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Forumu Görünce Kendimden Utandım

aliyuksel

Yeni Üye
Merhaba,
Ben Ali, 30 yaşındayım. Ankara'da yaşıyorum. Bundan 10 yıl önce, pet shopun önünden geçerken "sizi kaplumbağalandıralım" diye bir yazı gördüm. Dershaneden çıkmış eve gidiyordum. Nedendir bilmiyorum, içimde hiç bir heves dahi yoktu ama bir tane su kaplumbağası almış bulundum. İlk başta bana da ölüm fanusu vermişlerdi, ortası palmiyeli... Eve geldikten sonra, biraz internetten okudum ve o kaplarda beslememem gerektiğini öğrendim. 35x50 cm'lik, önü bombeli bir akvaryum aldım. Bir tane de ısıtıcı koydum. Beslemeye başladım. Yemin üzerine vitamin damlatıp, ellerimle beslerdim onu...

Aradan geçen bunca yıl, ve şu an hayvancağız 10 yaşında. Ve ben onu hala ilk günkü evinde besliyorum. Bir kere bu hayvanı benden başka kimse sevmiyor. Evin içinde öyle istediğim yere koyma lüksüm yok. Mevcut akvaryumdan daha büyük bir akvaryum da alamam.

Forumu görünce, sizlerin yaptıkları o akvaryumları falan görünce inanın kendimden utandım.
Tamamen umudumu yitirmiştim ki, bu forumu gördüm.  Bu beni ilk yazım. Bana yardım edeceğinizi düşünüyorum. Sizden rica etsem, neler yapılabileceğine dair beni yönlendirebilir misiniz? Hayvancağızı kimseye vermem. Yıllardır birlikteyiz. Ama şu an mevcut kabı ona çok küçük geliyor. Piyasada satılan kaplumbağa kuru alanları ise hep miniklere göre.

35x50 cm lik bir akvaryum içine, bir parça cam kestirip, ara bir kat yapmayı düşünüyorum ama silikon kuruyana kadar hayvan nerede duracak onu düşünüyorum.

Lafı uzattım, okuduğunuz için teşekkür ederim.
Saygılar

Foruma hoş geldin. O akvaryum üstünde oynasan da yetersiz kalacaktır. Direk ömürlük yaptırman gerekecek. Normal şartlarda bakmış olsaydın hayvan şu an itibariyle en az 24-25 cm kabuk boylarında olmalıydı.

80*50*50h, 8 mm cam kalınlığı veya 100*50*50h, 10 mm cam kalınlığında olmalı. Cebecide tay-mur akvaryum var. Ankara üni. hastanesi karşısı 129. Sokakta netten tam adresi alırsın. Ergun beye yaptırdım ben akvaryum ve kuru alanı. Elinde zaman zaman sipariş iptali akvaryumda oluyor. Bunları biraz indirimli veriyor.

Bir de bu linki okuman faydalı olacak sonrasında tekrar takıldığın noktaları sorarsın.
mailto:/forum/konu-slider-turu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu.html

Geri