Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Gaga taşı - (mavi yeşil)

martigen

Bronz 5 Üye
Katılım
7 Ara 2008
Mesajlar
28
Bugün gaga taşı almak için petshopa gittim. Adam kaplumbağa için kullanacağımı öğrenince bana özellikle Mavi Yeşil diye bir markanınkini verdi. (Bana mürekkep balığı kemiği dedi ama üzerinde kalamar kemiği yazıyor.) Suyunu her değiştirdiğimde ufak bir parçayı suyun içine atmam gerektiğini, onun kendi kendine eriyeceğini söyledi. Daha önce hiç gaga taşı görmediğim için aldığım şeyin ne olduğunu tam olarak anlamadım açıkçası. Nasıl kullanacağımı da... Bazı yerlerde yemine karıştırmam gerektiğini okudum. Hangisini yapmam gerekiyor?
 

oldscout

Taç 3 Üye
Katılım
25 Kas 2008
Mesajlar
567
Gaga taşını suya atın. Onlar gelip gidip kemireceklerdir. Eğer kemirdiklerine inanmıyorsanız (iyi bir gözlem gerekli onun için) kazıyıp toz haline getirip yemlerini vitaminle ıslattığınızda yemlerin üzerine tozu dökün.

Kısaca yesinlerde nasıl yerlerse yesinler :)
 

martigen

Bronz 5 Üye
Katılım
7 Ara 2008
Mesajlar
28
Çok teşekkürler :) Kemirme konusunda sorun yaşayacağımızı sanmıyorum. Biraz fazla oburuz da :) Kemirecek bir şey çıktığı için mutlu olur :)
 

Akarakurt

Admin
Yönetici
Katılım
21 Eki 2007
Mesajlar
1,891
Tamam doğru gaga taşı almışsınız.
Lakin gaga taşının arkasını kazıyıp temizlemeniz gerek.
Daha sonra ister suya direk atabilir veya yeme karıştırıp verebilirsiniz.

Saygılar,
 
Üst