Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gaga taşı - (mavi yeşil)

martigen

Bronz 5 Üye
Bugün gaga taşı almak için petshopa gittim. Adam kaplumbağa için kullanacağımı öğrenince bana özellikle Mavi Yeşil diye bir markanınkini verdi. (Bana mürekkep balığı kemiği dedi ama üzerinde kalamar kemiği yazıyor.) Suyunu her değiştirdiğimde ufak bir parçayı suyun içine atmam gerektiğini, onun kendi kendine eriyeceğini söyledi. Daha önce hiç gaga taşı görmediğim için aldığım şeyin ne olduğunu tam olarak anlamadım açıkçası. Nasıl kullanacağımı da... Bazı yerlerde yemine karıştırmam gerektiğini okudum. Hangisini yapmam gerekiyor?

Gaga taşını suya atın. Onlar gelip gidip kemireceklerdir. Eğer kemirdiklerine inanmıyorsanız (iyi bir gözlem gerekli onun için) kazıyıp toz haline getirip yemlerini vitaminle ıslattığınızda yemlerin üzerine tozu dökün.

Kısaca yesinlerde nasıl yerlerse yesinler :)

Çok teşekkürler :) Kemirme konusunda sorun yaşayacağımızı sanmıyorum. Biraz fazla oburuz da :) Kemirecek bir şey çıktığı için mutlu olur :)

Tamam doğru gaga taşı almışsınız.
Lakin gaga taşının arkasını kazıyıp temizlemeniz gerek.
Daha sonra ister suya direk atabilir veya yeme karıştırıp verebilirsiniz.

Saygılar,

Geri