Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Galiba kabuk değiştiricek :S (resim eklendi)

woswos

Bordo Bereli
Kapluşun kabuğu suyun içinde iken bazı yerlerde beyazlık oluyor ama sudan çıktığında beyazlıklar kayboluyor.Forumda araştırdığıma göre bu kabuk değiştiriyor demekmiş.Kalkan kabukların arsına hava giriyormuş ve kapluş suya girince hava kabarcıkları beyazlık gibi görünüyormuş.Ama ben yinede merak ettim.Fotoğraflarını koyacağım ama fotoğraf makinesinin bilgisayar bağlantı kablosunu bulamıyorum.Bulur bulmaz hemen fotoğrafları buraya koyacağım.

Cvp: Galiba kabuk değiştiricek :S

Aslında kabuk kurudukça daha çok belli olur kalkan kabuklar. Tabii fotoğrafa bakarsak daha net anlayabiliriz.

Galiba kabuk değiştiricek :S

Bunlar kuru hali:
mailto:/qznbb9.jpg

mailto:/absgp3.jpg

mailto:/2z4ajk5.jpg

Bu suyun içindeyken:
mailto:/24dezjq.jpg

NOT: bundan 6 ay önce kabuk değiştirmişti

Cvp: Galiba kabuk değiştiricek :S (resim eklendi)

Çok belli değil.
Kabuğun üstünde sanki şeffaf bir tabaka varsa ve dediğiniz gibi kabuk arasında hava kalmasına bağlı parlaklıklar oluştuysa kabuk değiştirecektir.
Bunu dert etmenize gerek yok :)
Bağasını kaşıyacak bir yeri olduktan sonra zamanı gelince hepsi yenilenecektir.
Benim ki 6 sene de 1 kere kabuklarını pul pul döktü.Demek ki kaplumbağalarda bunlar farklı olabiliyor :)

Cvp: Galiba kabuk değiştiricek :S (resim eklendi)

İlgilendiğiniz için teşekkürler.

Geri