Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Garip Davranış

batubozo

Bronz 2 Üye
kaplumbaga surekli disari dogru yuzmeye calisiyor suyu sicak temiz ne derdi var?

Cvp: neden kimse yardim etmiyor kafayi yedim artik lutfen

Kuru Alanı Varmı ?

Cvp: garip davranış

Bu hareketi bir derdi olduğu için yapmak zorunda değil kaplumbağalar.

Benim kaplumbağam tamamen ilgi çekme amaçlı bu hareketi yapabiliyor.
Özellikle dönem dönem bu tip davranışları artabiliyor.

Ve Benim Kaplumbağamda Yapıyor Ve Sürekli İlgimi Çekiyor :) İlgi Görmek İstediği İçin Netarafa Gidersen Senin Gittin Tarafa Doğru Yüzmeye Çalışır :)

kuru alani var..ders calisicam ama rahat birakmiyor surekli ses yapiyor cok sinir bozucu,yemde yemiyor neden acaba,yemi tetra reptomin

Yem yemiyorsa, rahatsızlığı vardır. Forumda ki hastalık bölümünü inceleyin eğer yeterli gelmezse kaplumbağalardan anlayan bir veterinere götürün ya da veterinerlik fakültesi varsa oturduğunuz şehirde oraya götürün.

1-2 hafta oldu galiba..yemedigi icin bende vermiyorum arada veriyorum yine yemiyor,onun derdi cirpinmakta yani dikkat cekmek filanda degil bence boyle biyere birakta beni saatlerce gezeyim der gibi.hastaligi ne acaba bilmiyorumki bi arastirayim,uzun zamandan beri hafif pembelesme var ama bayadir var..kabuk altinda..bikactanede yarasi var ama dedigim gibi buyuzdenmi yemek yemiyor acaba?marul,kavuc et filan veriliyomus onlardan versem yermi acabaa??

Sonunda kaplumbagam yemek yemeye basladi,mamasini yemiyor bende ekmek verdim cok seviyor zaten deli gibi yedi..

sizin adınıza sevindim:)
bi akvaryumu boydan çekip resmini koyarmısınız?

telefondan giriyorum,atabilirsem bilgisayardan atarim bos zamanimda..bende sevinmistim ama ayni sorun dewam ediyor hala yuzmeye calisiyor disari dogru,demek acliktan diilmis..bende bi kutunun icine havli serip icine koydum yan odaya goturdum,cok ses yapiyor diye.yapacak bska bisey yok,gunesde yok gunese cikarayim

Her türlü yağlı, tuzlu, karbonhidratlı, ağır proteinli, acılı, baharatlı yiyecekler, oxalic asit içeren besinler, fosfor miktarı kalsiyumdan fazla olan besinler kaplumbağalarımız için oldukça zararlı. Ekmek vermeyi kesin. Önemli olan kaplumbağalarımızın neleri yiyebildikleri ya da yemeyi sevdikleri değil, neleri yemelerinin onların sağlıklı büyümesi ve sağlıklı bir hayat geçirmesi için gerekli olduğudur!

ekmegi aylardir hergun vermiyorum zaten su siralar yemini yemiyodu ekmek vereyim yicekmi dedim,yem olarak ne onerirsiniz? ve soylediginiz saglikli seyler olarak?

Geri