Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gece lambası

Dilan1903

Taç 2 Üye
Bugün bauhausea gittim kapluş için gece lambası baktım bütün ampuller 1 w en kötü 2 w var onlar ısı vermiyor yardımcı olur musunuz?

Bauhausta hatırladığım kadarıyla ısı veren renkli ampul yok ama gece loş ışık veren sabaha kadar kullandığımız led kendinden fişli gece ampulleri var. 9.90 tl idi.

Elektrikçilere bakacaksın.

Cvp: Gece lambası

Klasik ampul ve enamel boya tedarik edip iki ince kat şeklinde boyayabilirsin.Alacağın boya renginin koyu olması avantaj sağlar.
Yeterli düzeyde olan ampullerin satışı var ancak lüzumsuz pahalı.(Örnek:Exo Terra Night Heat Lamp)
Düşük güçte infrared ampul bulabilirsen de işine yarar zira sürüngenlerin yeşil,mavi ve kırmızı renk reseptörleri gelişmemiştir.

Teşekkür ederim

Kaç w olmasi gerekiyo onu da ögrenebilirmiyim

General Electiric'in mavi, yesil spota benzer ampullerini gormustum.Ancak wattlarini hatirlamiyorum.

Bazi ampuller her elektrikcide olmuyor.

Bilinen bir elektirikcide ise, ne ararsaniz var. İnternette hem magazasi olan,hem de dukkandan satis yapan yerler de oluyor.Nettem de bir bakin.

Furkan; hayvanlar dedigin renkleri iyi secemiyor mu?Onu bilmiyordum bak.

Cvp: Gece lambası

UVA ışınını görebildikleri için büyük ölçüde renk körlüğü durumu söz konusu ancak buna rağmen insanlarda üç fotoreseptör varken sürüngenlerde dört fotoreseptör var.Bu da insanların on katı sayıda rengi algılayabildikleri anlamına geliyor.

Cvp: RE: Gece lambası

Dilan1903' Alıntı:
Gündüzde ki gibi 42 w mu olması gerekiyor acaba ?

Ampulün gücü kullanımdan kullanıma değişir.Direkt şu gerekir demek yanlış olur.Ampulün konumlandırılacağı mesafe,ampulün tipi,geceki oda sıcaklığı ve istenilen sıcaklık değeri tercih edilecek ampul gücünü belirler.Aynı mesafeden konumlandıracaksan ve benzer mekanizmaya sahip bir ampul temin edeceksen 40-60 Watt gücündeki bir ampul tercih edebilirsin.

Demek istediğim gündüzde ki gibi 32 derece mi olmalı yoksa biraz daha mı soğuk olmalı ?

Daha soğuk sudan ise sıcak. Hayvanın sabaha kadar uyuması durumunda aşırı ısı su kaybına yol açar.

30 derece uygun olur. Üstüne çıkmasın. Dış ortam gece soğuk olacaktır. Lambanın verdiği ısı bulunduğu bölgedeki havayı daha ılıman yapar.

Tabi bu hayvan kuru alanda uyuyor ise yapacağın şey, uyumuyorsa kuru alana alıştırma. Bu seferde inmez.

Çıkmıyorsa gerek yok. Elde bulundurmamızın bir sebebide akciğer enfeksiyonunda suya inmek istemez. O vakit kullanılır

Geri