Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gofretin boğazına yem takıldı :(

gizemli_kiz19

As 4 Üye
Az önce gofrete haşlanmış et veriyordum küçük olmasına rağmen boğazına takıldı.Uzunca bi süre su içti geri çıkarmaya çalıştı. Epeyce hareketsiz kaldı.Yemi sonunda çıkardı ama hala arada bir su içiyor ve obez gibi oldu.Ön tarafı şişti birden.Obez bir kapuşa benziyor.acaba daha önceden mi öyle olmuş diyorum ama olsa farkederdim sanırım. Ayağına hergün 3 kez pansuman yapıyorum. Şimdilik hareketleri normal. yem takıldığında kıpırdayamıyordu bile. Sizce bir şey olur mu?

RE: ACİL YARDIM!!!Gofretin boğazına yem takıldı

Bir an boğazında kalmış olması normal su içinde de yedikleri için yemi ıslanınca yumuşamayan ve parçalanmayan yiyecekler boğazlarında kalabiliyor. Yuttuysa ya da çıkardıysa sorun yok düzelir zaten sert bir şey de vermemişseniz boğazda tahrişe falan da yol açmaz. Şu an durumu normalse sorun yok demektir.

teşekkürler Cihan.ben hâlâ korkuyorum da.çünkü rengi filan gitmişti bi 5 dk falan uğraştı çıksın diye.epeyce su içti.kafasını içine çekti itti.ama o zamandan tam çekmedi kafasını.obez olduysa kötü olur.umarım obez olmamıştır.

:) yok öyle olsa daha önce fark ederdin kesin. Şimdi düzelmişse çıkarmış demektir boğazındakini merak etme.

Geçmiş olsun,sevdikleri yemek olunca heyecanlanıp büyük ısırıyolar herhalde:)sonra da yutma savaşı:)

teşekkürler.ya aslında küçük veriyordum. o da yiyebileceği boyuttaydı.ama ağzındakini bitirmemiş meğer ben bitirdi diye verdim.oda kaptı. o yüzden oldu.boğulcak diye ödüm koptu.

Cihan sanırım gofret obez oldu.kafasını çektiğinde burnu kabuğunun üstünden bakıldığında gözüküyor.resmini gönderirim akşam.

O önemli değil ya bariz şekilde bir kabuğa sığamama durumu yoksa endişe etmeye gerek yok. Fotoğraftan daha net anlayabiliriz.

mailto:/img88/1944/gizmo047.jpg
mailto:/img197/9896/gizmo058.jpg
işte resimler.

Gayet iyi görünüyor bence endişe etmene gerek yok obezite konusunda. Obez bir kaplumbağa fotoğrafı vardı forumda, görmüşsen hatırlarsın ordaki ile alakası yok senin Gofret in :)

ya benziyor ama.ben benzetiyorum en azından :D onu görmüştüm ondan korktum ya zaten.ben yine de karidesi azalttım.nolur nolmaz diye.

Geri