Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

gofretin yeni arkadaşı... :D

gizemli_kiz19

As 4 Üye
biraz önce gofretle neredeyse aynı boyda olan bir kapuş aldım.akşama kadar petshopda duracak.kapuşu dün orada gördüğümde çok üzüldüm ve oradan kurtardım kendimce.akşam iş çıkışında gidip alıcam.çok geç çıkıyorum bu yüzden strese girsin istemedim.biraz ürkek bir hayvan.sahibi tarafından geri verilmiş kaplumbağa.şimdilik bir adı yok.akşama resimlerini ekleyeceğim.

Hayırlı olsun :) umarım diğer kaplumbaganzla sağlıklı bir şeklde yaşar..

bu da resimlerimiz.kabuğu biraz şekilsiz ya da bana öyle geliyor bilmiyorum.kafa kısmındakiler şişkin.arkaya doğru düz.birazcık hasta kendisi.bu yüzden fazla çekemedim resimlerini

mailto:/gal.php?g=gizmo069.jpg

hıımm. çok seker bu kaplumbağa bebek deil dimi biraz byk öle gözüküyo ...:)

yok bebek değil.6.8 cm boyunda... :D

Gofret arkadaşına dirlik vermiyor.gidip onu ısırmaya kabuklarını yolmaya çalışıyor.nasıl düzelticez bilemiyorum.aynı yerde Yaşamaya alışmak zorundalar.çünkü bu ayın sonunda maaşımı alıcam ve 250 lt akvaryum siparişi vericem.bu yüzdende alışması lazım

Seni anlıyorum.Aynı dert bendede var.Benim kaplumbağam Akvaryuma geçtikten sonra hırçınlastı gibi tek olduğundanda heralde parmağımı uzatınca fln ısırmaya calısıyor.Ben ilk kaplumbağama iyi bakamadığım icin bir tane daha alıp ona en iyi sartlarda akvaryumla beslemek istemistim ama düsününce kaplumbağam kücüklüğü rahat bırakmıyacak, bitane daha akvaryum alıcam desem babama beni keser heralde :)
Onun için vaz gectim.Durumun varsa 2 akvaryum güzel

Ya bu gofreti aldığımda bir sürü kardeşiyle yüzüyordu.bunu daha önceden yapabiliyorsa şimdi de yapabilir.11 aydır tek yaşıyor.bu yüzden saldırıp duruyor sanırım.garibim zaten korkuyordu iyice korktu dün.aralarına cam koyucam alışşın gofret ona diye.şeker aldığımda bir sürü minik kapuşla yaşıyordu bu yüzden o yanındakilere alışık ama gofret değil.akvaryuma ne koysam yenecek bir şey zannediyor.

Bizimkiler biraz laf sayıyor olsa da ben akvaryumu yaptırıcam ama biraz sarkıcak projem.evden taşınma ihtimalimiz var bu yüzden onu taşırlarken kırarlar.annemler bari okul durumun ve ev durumumuz belli olunca yaptır diyorlar.ev de benim öss sonucuma bağlı da :D

Geri