Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Göle bırakabilirmiyim

marin1480

Bronz 4 Üye
Merhaba arkadaşlar kaplumbağalarim tosun ve yosuna artık bakamıyorum burada bulunan bir göle biraksam.olurmu biri 10 diğeri 11 cm :(

RE: kaplumbağama bakamıyorum

olmaz cünkü kapluşlar hazır yeme alısmıs,onu göle bırakırsan kendi yiyeceklerini bulamaz..ve ac kalır .. eger onu göle bırakırsan maalesef ölür :(

neden bakamıyorsun ?

Akvaryumum çatladı ve sularını tam akvaryumuyla temizlesem bile 1 hafta sürmüyor kirlenmesi ve benimkiler marul da yiyor

Cvp: kaplumbağama bakamıyorum

bu konuda daha öncede tartışılmıştı. göle bırakılması ölmesi bir yana eğer yaşarsa göldeki habitata karşı tehlikeli bir durum oluşturuyor. resler saldırgan yaratılışlı ve beslenme zincirinde üst seviyelerde. sahiplendirme bölümünde bir başlık açıp sahiplendirme yapman uygun olur.

Sonunu düşünmeden ve kendinize güvenmeden bir anlık gaza gelip hayvan bakmaya başlarsanız böyle yarı yolda bırakırsınız. En azından göle bırakmak gibi bir yanlış yapmayıp tuz-biber eklemeyin, iyi bakabileceğini düşündüğünüz birisine sahiplendirin. Forumumuzda sahiplendirme bölümü var, orayı kullanabilirsiniz.

Hayvan için üzücü bir durum. Ya akvaryum alın yada sahiplendirin derim.

Bence hayvani sahiplendirseniz bike sizi isteyecek.

Sosyal hayvan degıl o yuzden sahıplerını aramazlar

Korkmaları baska ortam oldukları ıcın 6 tane kaplumbaga sahıplendım hepsı 1 hafta sonra alıstı

Neyse arkadaşlar vazgeçtim akvaryumum 1-2 ay idare edecek artık kapluslRimi vermemmmm!!! >:)

Geri