Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gözler Kapalı Ne Önerirsiniz?

istiridye

Bronz 2 Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bir tanıdığım yiğeninin isteği üzerine petshop mağduru olarak su kaplumbağası almış.Ve bir süre sonra hasta olmuş..

Belirtiler :

- Gözler kapalı --> Önereceğiniz tedavi

- Yanaklar şiş --> Önereceğiniz tedavi

- Mantar olmuş sanırım vücudunda beyaz , soyuk gibi şeyler var. --> Önereceğiniz tedavi

NOT : Ben ona söyledim hemen yarın gidip ısıtıcı,akvaryum,su motorunu alıyotuz dedim.Onlar tamamlancak..

Ayrıca yem yemiyo sanırım akciğer enfeksiyonu daha göremedim yavrucağı..

MONODOKS'u akciğer enfk. için alıcam ama üstte sizlere belirtileri yazdım.Tedavi & İlaçları söylerseniz çoooooooook sevincem.

Lütfen yavrucağından elinden sizde tutun .

TEŞEKKÜR EDERİM..

EDIT paytak: Konu başlığı konu içeriğiyle alakalı olmalıdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
RE: Hastalık

Merhaba.

Gözler kapalıysa göz iltihabı olabilir.Göz kapanmasında neler yapabileceğinize buradan

Yanaklar şiş ise bir veterinere götürmenizde fayda var.Eğer iltihap kaptıysa orayı kesip boşaltacaktır.Ardından Antibiyotik verecektir zaten.

Mantardan şüpheleniyorsanız burayı bir kontrol edin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
RE: Hastalık

beyaz soyuk gibi şeyler bendede var ama onlar mantar değil.kabukları soyuluyor.yem yemiyorsa ve akciğer enfeksiyonundan şüpheleniyorsan akvaryumu ve ısıtıcıyı alınca ısıyı yükselt.bolca vitamin desteği gerekiyor.yanaklar şişse veterinere götür.belliki iltahaplanmış.senin yapabileceğin bişey yok.

Geri