Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

gözleri hala kapalı 20 gün oldu...

kutluk

Yeni Üye
kamlumbağamın 20 gün önce gözlerine beyaz perde inmişti yemek filanm yemiyor çok durgundu 20 gündür monodoks veriyorum ve gözlerine gentagut damla damlatıyorum ama sadece biraz daha hareketlendi artık düzenli yem yiyor o kadar gözleri açılmadı hala bembeyaz alt kabuğunda pembelemefilan olmadı hiç yan yüzmesi yok kuru alanda durmak istiyor hep iyileşiyormu tedavi fayda ediyormu bilmiyorum ne yapmam lazım:(

imkanınız varsa veterinere götürün
terramisin göz pomadı kullan eğer veterinere götürecek imkanın yoksa ?
ama bu şartlarda veteriner şart ):

bulunduğum yer küçük bir şehir ve ilgilenen veteriner bulamadım teramisinde kullandım önceden ama değişen birşey olmadı

aynı problem yasin adlı kaplumbağamda oldu bilen bilir. krem kullandım damla kullandım bi çeşit,olmadı sonunda gentagut kullandım iyi geldi.belki uygulama şeklin yanlıştır,kaplumbağanı sudan çıkar ve iyice kurula.kuru olduğundan emin olunca damlayı damlat iki gözünede .sonra onu sıcak biyere koy 20 dakika. (ben modemin üzerine koyuyordum.) bunu günde 3 kere yap sabah,öğle,akşam.. sıkılmadan yorulmadan yap.büyük ihtimal çözüm verecektir.

sizin yazınızı okuduktan sonra kremden damlaya döndüm beyfendi bende aynen dediğiniz şekilde uygulayıp uydu alıcının üstüne bırakıyorum bende sıcak diye sabah alkşam yapıyorum ama bi sonuç alamadım inşallah yakında iyileşir :(

uygulamanızı arttırarak deneyin.kaplumbağanız iyileşene kadar bırakmayın lütfen.pes etmeyin iyileşmiyo demeyin elbet açılacak bir gün gözleri.

inşallah bıkmadan devam ediyorum bende ama acaba yanlış birşey mi yada eksiğimmi var diyorum su dezenfektesi konusunda ne yapmam gerekir

Akvaryumunuzda UV lamba mevcutsa Gözleri iyice iyileşene kadar kesinlikle kapalı tutun.Banane de Aynısı olmuştu veteriner UV yi kapatmamı söylemişti.Kapattım ve 2 gün sonra eski haline döndü gözleri.Bilginize...

güneşlenmek zarar değil herzaman yarardır. biran önce bi lamba alıp akvaryum kuru alanına tutun. günde 10 saat açık kalsın en az.

su dezenfektini kullanabilirsiniz deep fix in sera nın dezenfekten ilaçları var akvaryumlar için. suyu kapluşa hazır hale getiriyor bu ilaçlar. kloru falan giderici kireç çözücü ve ph dengeleyeci oluyor. kapluşunuz gözleri içinde bu şart bence.

Geri