Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

gözleri kapandı :(

kayaesra

Yeni Üye
:( arkadaşlar ben kaplumbağalarıma önce normal petshop larda satılan plastik kutularda bakıyordum.sonra 1tanesi öldü diğerininde kış gelmesiyle beraber gözleri kapandı sudan dır diye düşünerek akvaryum aldım yanına bir tane daha kaplumbağa aldım.2 hafta boyunca genta göz damlası kullandım.sonra 2 haftadır da terramycin göz merhemi kullanıyorum fakat hiçbir düzelme yok yem de yemiyor.ne yapmam gerekir fikri olan varmı :(

Akvaryum+28 derece sabit ısı+kuru alan ve 33 derece kuru alan ısısı+vitamin takviyesi ile birlikte eski sağlıgına kavuşacaktır.
Lütfen yeni konu açmadan önce arama yapınız.

Saygılar,

Öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Akciğer enfeksiyonu olabilir sorun sadece gözlerde değilse. Bu yüzden akciğer enfeksiyonuna yönelik antibiyotik tedavisi uygulamanız daha iyi olur. Forumda hastalık bölümünde akciğer enfeksiyonuyla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Antibiyotik tedavisi hakkında da bilgiler mevcut orda, imkanınız varsa bir veterinere göstermeniz tabi ki daha iyi olur. Yine sorcağınız bir şey olursa tedavi hakkında falan yardımcı olmaya çalışırız, geçmiş olsun.

Aksilikler hep üstüste geldi dün akşam ısıtıcım kırıldı :(
kaplumbağam sürekli kuru alanda durmak istiyo yem yemiyo ben yemi küçültüp ağzına atıyorum.düzelmezse mecburen petshop a vercem ama kıyamıyorum
bu arada veterinere gösterdim ama ısıtıcı önerdi aldım yine olmadı...

teşekkür ederim yardımınız için
kayaesra' Alıntı:
Aksilikler hep üstüste geldi dün akşam ısıtıcım kırıldı :(
kaplumbağam sürekli kuru alanda durmak istiyo yem yemiyo ben yemi küçültüp ağzına atıyorum.düzelmezse mecburen petshop a vercem ama kıyamıyorum
bu arada veterinere gösterdim ama ısıtıcı önerdi aldım yine olmadı...
bu arada ben eczacı kalfasıyım ne tarz antibiyotik gerekir acaba??

teşekkür ederim yardımınız için

Öncelikle ekipmanlarınızı tamamlamanız şart, daha sonra hasta olup olmadığına göre gerekenleri yaparsınız. Ekipmanlarınız tam olduğu halde yem yemiyorsa ve başka hastalık belirtileri de varsa akciğer enfeksiyonu olabilir veteriner bu konuda bir şeyler önerdiyse uygulayabilirsiniz, hasta olduğundan eminseni antibiyotik tedavisine başlamanız iyi olcaktır. Forumda bu konu hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Ben teşekkür ederim.

Geri