Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gözlerini açmadığı için ağzına şırınga ile lapa halinde yem vermek istiyorum ama??

Cvp: Gözlerini açmadığı için ağzına şırınga ile lapa halinde yem vermek istiyorum ama??

Ne yapabiliriz diye bakıyorum ama kaplumbağalarda denenmiş uygun görülen tedaviler bunlar. Tobramisin gentamisinle aynı gruptan. Tetradoks işe yaramadı diyorsunuz ama direk hayvanın ağzına enjektörle vermeyi deneseniz? Kapluş kaç aylık büyüklüğü, ağırlığı ne kadar?

Cvp: Gözlerini açmadığı için ağzına şırınga ile lapa halinde yem vermek istiyorum ama??

kapluşum 6 aylık falan. şöyle söyleyim bugün enjektörle mama vermek için elime aldım ağzına dayadım ağzını asla açmıyor bide sürekli çırpınıyor kafasını oynatıp duruyor enjektörün bir yerine batmasından korkuyorum canını acıtmaya çekiniyorum içim dayanmıyor o öyle çırpındıkça ne yapacağımı bilmiyorum açıkcası enjektörle bişey veremiyorum :(

galiba bacağına şırınga etmekten başka çarem kalmadı diye düşünüyorum :(

Ben ne diyeceğimi bilemiyorum ama böyle birşey yaparsanız kas içine değil deri altına yapmanız gerekiyor. Mutlaka arka bacağın ön tarafına yapmalısınız. Siyah uçlu enjektörler en ince iğneli olanlar. Bence kendiniz yapmayın bir veterinere götürün o yapsın iğneyi.

tamam teşekkür ederim yardımlarınız için..

bencede kendiniz yapmayın ama he.. onu kaybetme ihtimaliniz de var :(

Geri