Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gözünde perde gibi bir şey var

erkyha

Yeni Üye
bu neden olmuş olabilir sürekli uyuyor ve iştahsız. 1 günlüğüne yem verememiştim bi ilgisi olabilirmi? kabuk değiştirmeye başladı bide

Ekli dosyalar

• 1000006139.jpg
    1000006139.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Çapak yapmış gibi duruyor suyunu kaç günde bir değiştiriyırsunuz sudan mikrop kapmış olabilir veya yakınlarda göz enfeksiyonu geçirmişse gözü bayadır açılmadığı için çapak yapmış olabilir.

Bu hayvanların göz kapağı şeffaftır. Gözü kapalı olduğunda da çevredeki hareketleri görür.

Hayvanda hafif derecede göz enfeksiyonu var. Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın. Kuru yerde 25-30 dakika bekletin.

Ağzına da sabah akşam 45 derece açıyla tutup 1 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Hayvan esintiye maruz kalmasın. Isıtma lambası var değil mi?

Suyunu temiz tutun. Tahmini kaç litre su var?

Bu hayvanların göz kapağı şeffaftır. Gözü kapalı olduğunda da çevredeki hareketleri görür.

Hayvanda hafif derecede göz enfeksiyonu var. Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın. Kuru yerde 25-30 dakika bekletin.

Ağzına da sabah akşam 45 derece açıyla tutup 1 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Hayvan esintiye maruz kalmasın. Isıtma lambası var değil mi?

Suyunu temiz tutun. Tahmini kaç litre su var?
30 litre su var ve ısıtma lambası var

30 litre su var ise metilen mavisi alın. Haftada 2 kere 1 damla damlatın bu biolojik oluşumların üremesini önler. Contra-ichthyo, deep fix dezopur yada deep fix dezofix'ten biri olur.

30 litre su var ise metilen mavisi alın. Haftada 2 kere 1 damla damlatın bu biolojik oluşumların üremesini önler. Contra-ichthyo, deep fix dezopur yada deep fix dezofix'ten biri olur.
Metin mavisi var suya damlatırım birazdan

Akvaryum motoru olsa da bu hayvanlar sadece dışkı yapmıyor aynı zamanda idrar ihtiyçları da var yani idrardan mikrop kapabilir max. 2 günde bir suyunun değişmesi lazım

Su sık değişmez. Haftada 1 uygun hayvan ufak. Emsal sıcaklıkta su ile değişim olacak.

İdrardan amonyak oluşur. Mikrop kapmaz ama yoğun amonyak zehirler. Metilen mavisi aynı zamanda amonyak zehirlenmesine karşı endikedir.

Su sararmaya başladığı an kaç gün olursa olsun su komple yenilenmelidir.

Akvaryum motoru olsa da bu hayvanlar sadece dışkı yapmıyor aynı zamanda idrar ihtiyçları da var yani idrardan mikrop kapabilir max. 2 günde bir suyunun değişmesi lazım
2 günde 1 su değiştirsek hepsini hasta ederiz keşke her konuda senin yanlış yorumlarını görmek zorunda kalmasam araştırıp bilgi edinmek için giriyorum her konuda varsın her konuda fikrin var hep yanlış yönlendirme yapıyorsun keşke moderatörler yanlış yorumlarını silse çok iyi olur herkes için @cem @Sebas @efe

2 günde 1 su değiştirsek hepsini hasta ederiz keşke her konuda senin yanlış yorumlarını görmek zorunda kalmasam araştırıp bilgi edinmek için giriyorum her konuda varsın her konuda fikrin var hep yanlış yönlendirme yapıyorsun keşke moderatörler yanlış yorumlarını silse çok iyi olur herkes için @cem @Sebas @efe
Netten araştırma yaparak yazıyorum nerede yanlışımın olduğunu söylerseniz sevinirim

Ayriyeten yanlış yazdığım yorum için özür dilerim.

Ayriyeten yanlış yazdığım yorum için özür dilerim.
Anladım o zaman senin hatan değil internet sitelerinden okuduğumuzda güneşe çıkarın, tabana toprak koyun, hatta görselli anlatımda kuru alan için koca bir kaya kullanmanı tarif eden, su sıcaklığı 24 kuru alan 16 derece olmalı diyen beslenmesi, yaşam alanı, taşınması, hastalığı vs her konuda bu gibi saçma sapan hatalarla dolu çok fazla yazıya rastlayabilirsin. En doğrusu yıllarca bakıp tecrübeyle sabit olan doğrulara ulaşmak hepsini uygulayamasa bile en azından buradan doğru bilgiye ulaşabilir insanlar.

Anladım o zaman senin hatan değil internet sitelerinden okuduğumuzda güneşe çıkarın, tabana toprak koyun, hatta görselli anlatımda kuru alan için koca bir kaya kullanmanı tarif eden, su sıcaklığı 24 kuru alan 16 derece olmalı diyen beslenmesi, yaşam alanı, taşınması, hastalığı vs her konuda bu gibi saçma sapan hatalarla dolu çok fazla yazıya rastlayabilirsin. En doğrusu yıllarca bakıp tecrübeyle sabit olan doğrulara ulaşmak hepsini uygulayamasa bile en azından buradan doğru bilgiye ulaşabilir insanlar.
Bende yorum yaparak jastalıkları vs öğrenmeye çalışıyordum ama haklısınız yeterli tecrübe olmayınca yorum yapmak bana kalmıyor anlayışınız için teşekkürler.

Nette her yazılan doğru değil. Şehir efsaneleri ile dolu bir sürü saçmalık var. En komik bulduğum birinin bu hayvanların su içinde kıçlarından nefes aldığını söylemesiydi.

Nette her yazılan doğru değil. Şehir efsaneleri ile dolu bir sürü saçmalık var. En komik bulduğum birinin bu hayvanların su içinde kıçlarından nefes aldığını söylemesiydi.
Yanlış yazdığım yorumları silebilir misiniz bilgi kirliliği olmasını istemiyorum

Geri