Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Graptemys

MissSevda

SKF Delisi
Graptemys

mailto:/Field%20Herpers%20Forum%20Pics/Graptemys%20barbouri.jpg

Graptemys barbouri;
Graptemys caglei;
Graptemys ernsti;
Graptemys flavimaculata;
Graptemys geographica; Landkaartschildpad
Graptemys gibbonsi;
Graptemys nigrinoda (delticola, nigrinoda);
Graptemys oculifera;
Graptemys ouachitensis (sabinensis, ouachitensis);
Graptemys pseudogeographica (kohnii, pseudogeographica);
Graptemys pulchra;
Graptemys versa;

mailto:/Forum%20Pics%202008/Graptemys%20flavimaculata.jpg

Erkekler 12 cm disiler 30 cm oluyorlar.

Bakim sartlari:
Bebek kaplumbagalar için 50 litrelik bir akvaryum yetecektir, büyüdükce akvaryumda büyür. Graptemysler mükemmel yüzücülerdir bu yüzden su seviyesini mümkün oldugu kadar yüksek tutmali. Her kaplumbagada oldugu gibi bunlarda da kuru alan gereklidir üzerinde de UV-spot 32 derece sabit kalmali isi.

Yem:
Graptemysler daha çok etcil türdendir her tür yengeç, balik, solucan ve börtü böcek yerler. Bebekler küçükken yesilligi daha çok yerler büyüdükce yesillik yeme ihtiyaçlarida azalir. Bebeklere ilk 2 ay hergün azar azar verilir ardindan haftada 4 gün. 3 yasina gelen kaplumbagalara haftada 3 gün tamamen olgun kaplumbagalara ise haftada 2 gün yem yeterlidir.

mailto:/files/images/gnigrinoda.jpg

Gerçek bir dinazor gibi... Keşke şimdi benim Cahid eBübü'nün sırtında da çıksa bunlardan da böyle havalı bir şey olsa da eve gelen amannn kaplumbağa işte demese şaşırıp kalsa :D

cahide' Alıntı:
Gerçek bir dinazor gibi... Keşke şimdi benim Cahid eBübü'nün sırtında da çıksa bunlardan da böyle havalı bir şey olsa da eve gelen amannn kaplumbağa işte demese şaşırıp kalsa :D

Harika bir bakış açısı :D :D

Cidden çok değişikler ve sevimliler :) Daha önce resmini falan da görmemiştim.Teşekkürler paylaştığınız için.

Ne canlılar var ya şu dünyada ne zaman böyle ilginç bir canlı görsem şaşkına dönerim. Dünya ne kadar da büyük

çok sevimli bir şey.minik bir dinazor gibi gerçekten..beslemek isterdim ama bir akvaryumda değil.kocaman bir havuzda.eziyet oluyor böyle hepsine.

Kabuğu el yapımı süs gibi duruyor desem tam yeri olur. Çok hoş bir kabuğu varmış.
Bu türü türkiyede bulabilir miyiz acaba ?

Geri