Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

gudik öldü(mü?) acil yardım...

melikugur

Yeni Üye
arkadaşlar dün gördüğümde çok kötü oldum ağzı açık gözünün teki yarım açık diğeri kapalı kaskatı kesilmiş ben öldü diye ağladım yine bi size danışayım dedim ölmüşmü kaplumbağam:( ölmüşse hemen gömücemde:(:(:(:(

görünüşe göre ölmüş.kaskatıysa yada heryeri sarkıyor ve bir kıpırdama yoksa ölmüştür.ama sizinki ölmüş çok büyük bir ihtimalle.

onu nerede besliyordunuz

akvaryumu yeni aldım 2 gün önce zten hastaydı jel dezenfekte filan herşeyini almıştım ama hastalığın pneçesinden kurtulamadı demek :(:(

hastalığı öyle geçiremezsiniz.çok zor.ayrıca yeni bir kapuş daha almayın.çevreden alanlardan bulamaya çalışın. o jeli niçin kullanın dediler.güneşe çıkardığınız zaman ve bakımını düzgün yaptığınızda kabuğu yumuşamıyor.ve hastalık riski akvaryumda daha az.ben gofretimi aldığımda hastalığı geçirmek üzereymiş.ama altındaki pembelik kaldı.kabuk attıkça azalıyor ama.

başınız sağolsun bu arada...

Ben görmeden gene de emin olamayacağım... Çünkü öld diye göemenler ve yaşadığı halde... en azından bacağına falan dokunun hiç mi yok çekme falan... Ya da bacağının orası var ya boşluk gibi bir yer var kabuğun içindeki karın bölgesini gösteren o bölgeye bakın yaşıyord,sa az çok orada nefesin belirtisi inip kalkmalar olmalı...İnanmak istemiyorum öldüğüne...

Suya attığınızda hareketsiz kalıyorsa, vücudu soğuksa, kaskatı kesilmişse, hiç bir hareketinize tepki vermiyorsa, hiç bir nefes alıp verme sesi duymuyorsanız maalesef ölmüş demektir. Kış uykusu dururmu bazen ölüm ile karıştırılabiliyor fakat sizin tarifinize bakılırsa pek kış uykusuna benzemiyor zaten hasta olduğunu da belirtmişsiniz, yine de emin olmak istiyorsanız bir iki gün daha 30-32 derecede sabit su sıcaklığı olcak şekilde bekletin akvaryumda yine bir yaşam belirtisi olmazsa bu süre içinde maalesef ölmüş demektir.

Cvp: gudik öldü(mü?) acil yardım...

Başınız sağolsun :(

Geri