Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

gule gule akvaryum

Zilli Hayri

SKF Delisi
Bildiginiz gibi ailemle anlasip akvaryum almistim. Benden daha fazla ihtiyaci olan birine vermek istedim. Sansar' in sahibine verdim. 1 aydir kaplus hastaydi ben alip iyilestirdim o yine hastalaninca akvaryumu ona verdim. İsitici alip vermistim zaten. Benimkilerin durumu iyi hem ben yenisini alabilirim ama o benim kadar sansli degil. Durum boyle fikirleriniz nedir ?

Kiz bir de kaplusu vermek istemiyo :-(

Cvp: gule gule akvaryum

güzel düşünmüşsün. senin hayvanlara sıkıntı verecek bir durum yoksa gereksiz malzemeleri verebilirsin. yalnız ilerde kendisi o imkanların üstüne çıkabilecek mi biliyorsun hayvanlar sürekli büyüyor; bir süre sonra yeni ekipmanlara ihtiyacı olacak bunları düşünüp değerlendirmesi gerek. iş heves veya hobi olarak bitmiyor.

Cem abi o hayvani 1 yasindan sonra sepette bildigimiz sogan sepetinde bakiyodu bende cok uzuldum. Hem kaplus 10 yasinda eskiden ablasi bakiyomus. Abisi is yerinden isitici getirmis. Benim ki ve o isyerinden getirileni aciyo anca isiniyo akvaryum. Silis kum falan aldim. Kendi kapluslarima yapmam gerekeni ona yapmamin nedeni ben onlara kolayca her seyi verebilirim. Malesef her kaplus sansli degil ole evler de bakiliyolar.

iki ısıtıcıdansa tek ve yeterli güçteki ısıtıcı daha iyidir. abisi veya ablası biraz destek verse güzel bir ortam hazırlayabilir aslında. kuru alan ve lambası var mı peki. elzem olanları sağlasa diğerleri zaman içinde yavaş yavaş yapılabilir.

Yok zaten kendisi hobi icin bakiyo. Asil annesi bakiyi kiz ilgili degil. Kizin ablasinin cocugu var kucuk buyuyunce zaten alcakmis. Kaplus su an saglikli.

yeni doğanlar için sakıncalı. neyse bakanı var bu iyi. inşallah ablası alacağı zaman bu işi layığıyla sürdürür.

Güzel bir davranış ama sende akvaryumu zar zor almıştın ve seninkilerinde yeni sisteme ihtiyacı var.

Geri