Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Güneş Işığı Yok Vede UV Lambada Alamam Ne Yapmalıyım?

Sizce Ölürmü

• Malesef Yaşayamaz

Oy: 2 40.0%
  • Yaşar Ölmez

Oy: 3 60.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

Vitamin

Yeni Üye
Güneş Işığı Yok Vede UV Lambada Alamam Ne Yapmalıyım? Lütfen Yardım edin kaplumbağamın Raşitizm e yakalanmasını istemiyorum! İNŞALLAH YAŞAR KAPLUŞUM

Konu taşınmıştır.

Kesinlikle UV lamba alınmalıdır.
Fakat alana kadar masa lambasıyla idare edebilirsiniz.
Unutmayın masa lambası bir çözüm önerisi değildir!...

haftaya salı uv alcam 8 watt lık kapluş dayanırmı sizce vitaminini veriyorum yemini de günde 2 defa veriyorum

Masa lambanız varmı acaba?Yemi günde 2 defa değil günde 1defa kafası kadar vermelisiniz.

haftaya salıya dayanırmı acaba
bana UV lambaların şimdiki fiyatlarını söylermisiniz

Dayanır dayanamaz onu bilemem.Ama tahminimce dayanır.

birde kapluşum ışıktan kaçıyo eden acaba ??
birde ben karides alıcamda onu ne kadar vermeliyim

Karidesi 2 günde bir vermelisiniz.Kaplumbağa ya ışık çok yakınsa kaçabilir.

Arkadaşlar herşey birbirine karışmış !
Masa lambası sadece kuru alanı ısıtmak içindir. Ve en az 40 wat olmalıdır. Isınan kuru alana gelip kurur kaplumbağanız.
UV lamba ise D vitamini alması içindir. Olmaması halinde kaplumbağa sağlıklı gelişemez ve YILLAR sonra kemikleri güçsüz olduğundan genç yaşta ölür. Muhtemelen 40 yıl yaşayacaksa 10-15 yıl yaşar şeklinde örnekleyebiliriz.
UV lamba alamıyorsanız Devit 3 adlı ilaçtan alıp 3 günde 1 , sadece 1 damla yemlerine damlatın. Fazlası ZEHİRLER. Yaz aylarında da akvaryumu güneş alan bir yere kurun. Cam önü gibi .
Ancak UV alabilecek imkanınız varsa ihmal etmeyin. Farkı kullanınca anlarsınız.

Geri