Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Güneş ışığının etkisi.

muros

Gümüş 2 Üye
iyi günler arkadaşlar...
biliyorsunuzki akvaryumumun çok çabuk sararmasindan dolayı birçok konu açtım birçok filtre malzemesi aldım ama yinede sonuç aynıydı 1 haftada sarariyordu akvaryumum ve de koyduğum yerde akvaryumum cam kenarındaydı ama gunesligide kapattım ama yine çok az da olsa güneş alıyordu ben bu kadar güneşten bişey olmaz deyip orda duruyordu ve de akvaryum suyu yaz aylarında hemen sarariyordu bende bende en son çare olarak akvaryumumu sıfır güneş alan bi yere koydum koydugumda ise su sarıydı 2 3 gün bekledim sonra akvaryumum günden güne berraklastı ve şimdi ise hiç bir sarılık kalmadı güneşin bu kadar çok etkisi olduğunu bilmiyordum açıkçası. şimdi pet shoptan akvaryumuma toprak testi aldım suda bekletiyorum ama akvaryumuma koyunca salinim yapar mı acaba koyabilir miyim sizce dekor için ve de birde metilen mavisi aldım akvaryumum 64 litre ne kadar damlatmaliyim sizce yada damlatmasam mı bi zararı olur mu ama akvaryumumun mavi görünmesinide istiyorum ve de damlattigimda fiktrelerimi ne kadar süre kapatayım sizce ? bu arada ek yapımı dış filtremde gayet işe yarıyor dip çekimi yapmama gerek kalmadı dipte neredeyse pislik yok forumda paylaşmıştım dış filtremi ama pek ilgi görülmedi herhalde.

Cvp: güneş ışığının etkisi

Öncelikle mavi damla iyi bir şey değil.Onu sakın kullanmayın.
Olurda akvaryumunuzda bir hastalık olur, ilaç kullanımı olur o zaman dezenfekte amaçlı kullanılır.Onun dışında kullanmak akvaryumun bütün dengelerini bozar.
Toprak testi kapluşlar içine sıkışmayacak şekildeyse kullanımının bir sorun oluşturacağını sanmıyorum.
Dış filtrenizin işe yaramasına çok sevindim :)

Cvp: güneş ışığının etkisi

Mavi damla ölüm,hastalık olmadığı sürece kullanılmaz.

RE: güneş ışığının etkisi

tmm o zaman mavi damla yı kullanmayayim . testiyi koyacağım ama teşekkürler...

Geri