Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

güneşlendikten sonra halsizleşiyor

cansell

Taç 1 Üye
kapluşumu 2 gündür güneşlendiriyorum ama güneşlendikten sonra halsizleşiyor akvaryuma koyuyorum hemen uyuyor ne yapmalıyım ? çok uzun kalmıyor 15 dk falan anca ?

Başlıkta acil, yardım gibi kelimeler kullanmak yasaktır/tubidik

RE: güneşlenme (acil yardım!!)

Güneşte sıcağa alışıp akvaryuma gelince suyun soğukluğuna alışamıyor olabilir bu yüzden metabolizması yavaşlıyordur. Isıtıcı aldığınız zaman sorun düzelecek akvaryumda da hareketli olacaktır kaplumbağanız.

Bende balkona çıkarıyorum bir iki saat balkonda hiç durmadan volta atıyor. Akvaryuma koyunca da yorgunluktan uyuyup kalıyor :)

Ben isitici kullanmiyorum su 25 derece kuru alan 35 benimki çikiyor kuru alana saatlerce bir oyana duruyor bu buyana bir bakiyorum gerine gerine günesleniyor, 10 dakka sonra uyuyor kuru alanda aradan 3 saat geçtikten sonra kendisini pat diye suya birakiyor kayaymis gibi bir iki yüzdükten sonra yine :D aksam 9da isigi kapattigim an uyuyor minikler aktif oluyor leyla derin uykuda oluyor.

MissSevda' Alıntı:
Ben isitici kullanmiyorum su 25 derece kuru alan 35 benimki çikiyor kuru alana saatlerce bir oyana duruyor bu buyana bir bakiyorum gerine gerine günesleniyor, 10 dakka sonra uyuyor kuru alanda aradan 3 saat geçtikten sonra kendisini pat diye suya birakiyor kayaymis gibi bir iki yüzdükten sonra yine :D aksam 9da isigi kapattigim an uyuyor minikler aktif oluyor leyla derin uykuda oluyor.

Koptum yaaa... :D

Geri