Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Güneşlendirme Alanım

aliyildirim

Gümüş 1 Üye
Merhabalar, dün güneşlendirme hakkında bir konu açılmış ben de bugün bir alan oluşturmak istedim.

Direk fotoğrafı yayınlayım

mailto:/images/2013/06/20/kemFY.jpg

Eski kullandığım ölüm fanusu
içinde midye kırıklarından oluşan taşlar ve biraz renkli taş var, renklileri bi ara ayıklayacağım.

Ortadaki kuru alan ve onun bi oyuk kısmı var içi gölge oraya da girebiliyor hayvanlar.

Kuş saldırısını önlemek için de ızgara koydum gördüğünüz gibi..

11:00 15:00 saatleri haricinde 1.5 - 2 saat güneşlendireceğim

Bu konuda eklemem gereken başka bir şey var mı?

Gayet güzel olmuş bence ama fanusun bir tarafı gölgede olsun yine de suya inip serinleyebilsinler.

Cvp: Güneşlendirme Alanım

Açıkcası, üzerine ızgara koymak hiç aklıma gelmezdi. Çok yaratıcı bir güneşlendirme alanı olmuş :) Yapılışıda zor değil, bende böyle birşey yapmaya karar verdim.

Cvp: RE: Güneşlendirme Alanım

Kapluştron' Alıntı:
Gayet güzel olmuş bence ama fanusun bir tarafı gölgede olsun yine de suya inip serinleyebilsinler.

Kuru alanın altı oyuk oraya giriyorlar gölge olarak ama orası tabi kuru değil direk suya gömülü. Gölge olan kısım da mı kuru olmalı

Gayet iyi bir fikir.Bende eskiden kaplumbağamı fanusta beslerken balkona çıkarıyordum.Ama üzerine ızgara koymamıştım.Allah korumuşta kaplumbağamı kuşlar alıp götürmemiş:ff:

Güzel bir calışma olmus eline sağlık o tasın yanına aynısından iki tane dahaa koy o tarraf gölge olur :D

Karganın bozmakta hiç zorlanmayacağı bir önlem bu. Gene sürekli gözlem altında tutmak gerekecek.

Sulu bölgenin bir kırmı gölgeye denk gelse yeterli olur.

Odamdaki balkona koyuyorum, yani en ufak bi harekette onları duyarım o yüzden çok sorun olcağını düşünmüyorum ama yine de en iyisi sanırım kuş kafesi

kafes güzel olur. alt kısmına su doldurup koyabilirsin. hatta bunun için uygun olan hamster kafesidir. onun altı plastiktir. tırnak taraflarına taş gibi birşey koyarsan karga görüp açamaz. bu yaptığında güzel taşları hiç koymana gerek yok. üstüne biraz daha ağır. bir taş koyabilirsin ama kuru alanı kırmayacak şekilde olsun. ve arkadaşların dediği gibi yarısı gölgede olsun sadece kuru alan güneş görse yeter.

cem' Alıntı:
kafes güzel olur. alt kısmına su doldurup koyabilirsin. hatta bunun için uygun olan hamster kafesidir. onun altı plastiktir. tırnak taraflarına taş gibi birşey koyarsan karga görüp açamaz. bu yaptığında güzel taşları hiç koymana gerek yok. üstüne biraz daha ağır. bir taş koyabilirsin ama kuru alanı kırmayacak şekilde olsun. ve arkadaşların dediği gibi yarısı gölgede olsun sadece kuru alan güneş görse yeter.

Cem bey, bugün güneşlendirmek için çıkarttım ama pek oralı olmadılar alışamadılar pek. Yine de her gün düzenli olarak çıkartayım mı?

rüzgar yemedikleri sürece çıkarabilirsin. güneşin ısısı ortama alışmalarından daha baskın geldiğinde çıkacaklardır. aman üşümediklerine emin ol. veya önce pencere arkası bu kapta güneşlendir sonra alıştıklarında balkon işine girersin.

Geri