Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Güneşlenmek Hakkında !!

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
Ben kaplumbağalarımı kabuk gelişimi için Güneşlendiricem ama 1-2 saat bekleticem bir kapın icinde ama yanında duramam.Kuşlar zarar verirmi kaplumbağlara?

15 Dk kaplumbağalarımı güneşlettim.Ama Fazla memnun olmadılar hep kacmaya calıstılar büyük olan kacıyordu.Zor yetişitim
mailto:/img196/7655/img0408cey.jpg

Resmin büyük olması önemli değil.
Bir akvaryumdan diğer bir akvaryuma koysanızda korkar.Çünki alan değiştiriyor.

Kaplumbağayı güneşlendirirken en dikkat ediceğiniz husus her daim bir köşenin gölgede olmasıdır.

Saygılar,

ben kuşların birşey yapacağını düşünmüyorum. güneşlendirmeye çıkardığımda hiçbirşey olmuyor. 1-2 saat de kalıyor:)

Karga ya da benzeri kuşlar varsa zarar verme durumu olabilir siz başlarında olmazsanız. İmkanınız varsa direkt bir yüzeye bırakın kaplumbağaları güneşlendirmek için, kap vb şeyler strese sokuyor hayvanı. Ufak bir bahçeniz ya da uygun bir balkonunuz varsa kaçmayacağı şekilde gerekli önlemleri aldıktan sonra bir kısmı gölge olan bir alana bırakıp başılarında durmanız iyi olur.

İki adet cd al yada dwd bunları kapluşların yakınına asarsan hiç bir kuş yaklaşmaz çünkü cd dwd yansıma yapıyorlar :D

Geri