Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Güneşlenmiyor :(

esma_98

Bronz 3 Üye
Katılım
27 Ara 2009
Mesajlar
79
arg-fallbackName="esma_98"/>
Arkadaşlar, kaplusum sürekli suda 1 kere bile kuru alana cıkmadı. Burda güneş var hala balkona koydugumda hep gölge tarafa kaçıyor. Lambam var 75 watt. Kuru alana çıkması için ne yapabilirim ?
 
arg-fallbackName="aragorn"/>
Kuru alan sıcaklığını bir termometre ile ölçün. 32-33 derece olmalı. Lamba olması gerekenden daha az ya da daha fazla ısıtıyor olabilir kuru alanı bu yüzden mutlaka bir derece ile ölçün derim. Kuru alanınız gereken sıcaklıktaysa ve kuru alana rahatça inip çıkması için bir eğim vb varsa alıştıkça çıkacaktır. Güneşlendirme için bu aralar sıcak bir yerde değilseniz pek balkona falan çıkarmayın derim. Güneşlenmeleri için sessiz ve yeterince geniş, gölgelik de olan bir ortam ile rüzgarsız sıcak bir hava gerekli. Linkteki bilgiler bu konuda daha fazla yardımcı olacaktır size.

mailto:/forum/guneslenmek-t-134.html
 
arg-fallbackName="duyguserdar"/>
75 watt çokkk fazla hele bir de yakın tutuyorsanız yanıyordur kaplumbağacık:) benim ilk başta 50 wattı hiç çıkmıyordu kuru alana sonra 30 a düşürdüm birazda bna alışmasının etkisiyle artık çook rahat çıkıyor. düşürün derim wattını biraz..
 
Geri
Üst