Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Güzel durur mu?

filozof

Altın 2 Üye
Bugün bir yerde küçük akvaryum ağacı diye satılan bazı ağaçlar gördüm çok küçük avuca alınabiliyor sizce koysam akvaryumu çok kısıtlar mı birde ısıtma lambam yok ne alabilirim

ısıtma lambası mutlaka edinmeye çalışın kısa zamanda.. 40 ya da 60wattlık ampüllerden alabilirsiniz.. softone olanlar ışığı daha az dağıttıklarından onları tercih edebilirsiniz.. kuru alan 32 derece olmalıdır ideal olarak.. dereceyle kontrol edebilirsiniz bunu ya da elinizi kuru alana uzattğınızda güneşten geliyormuş gibi hafif bir sıcaklık hissediyorsanız da lamba yeterli geliyor demektir.. bir de lambanın kaplumbağanızın ulaşamayacağı uzaklıkta olmasına dikkat etmeniz gerek..

ağaç konusundaysa onu akvaryuma sabitlemek sorun olabilir onun yerine akvaryumunuz genişse sağlam ufak plastik bitkilerden alabilirsiniz..

onların zaten altında taşları var koyunca direk dibe çöküyor olmadı altında dikdörtgen şeklinde taşı olan var oradada çimler var yoldaki ağaçlar gibi yani ama daha güzel sabitlenmiyecek

Ben bir ara akvaryumuma koymuştum öyle yapay bitkiler, benim büyükler sağ olsun kopardılar yapraklarını, bu plastik şeyleri ısırıp yiyebiliyorlar onların sağlığı için iyi olmadığını düşünüyorum. Estetik olarak güzel oluyor ama kaplumbağaların onlarıda ısırıp yemek gayretinde olacaklarını gördüğüm için kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Ayrıca pislikler yapışabiliyor o yapay bitkilere.

Evet, o pislik yapışması sorununu ben de yaşadım... Bir gün bir bakıyorum koyu yeşil kırmızı yapraklar sapsarı... Üzerlerinde yosunumsu şeyler oluşmuş... Akvaryum temizliği sırasında zaten farkediliyor, elinize aldığınızda yapış yapış bir şeyler hissediyorsunuz... İğrenç bir şey gerçekten... Ben şu anda kullanıyorum ama büyüyünce herhalde kaldırırım o uzun suyun yüzeyinde dalları yüzen güzel ağacımı...

Geri