Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

güzel haber

ege-can

Gümüş 3 Üye
arkadaşlar dünden itibaren totim elimden yüyor :) çok mutlutum ama teti daha yiyemiyor :( ama yakında onuda alıştırmayı çalıçam.
ben bizimkinlere ark almak istiyorum ama birisinde alamam petshop tan alabilcem yani ama nasıl anlıcam hastalıksız olduğunu bide kamplunbağaları elime alamıyorum akvarumun anahtarı var şeç diyor ben şu demek zorundayım elime alamadığım için kabuğun altına bakma olanağı yok dışarda nasıl anlayabilir arkdaşlar?

dostum kaplumbaganın bir bakışla hastalıklı olup olmadıgının anlaşılması pek mümkün değilidr. Ama sana öneride bulunabilirm seçeceğin zaman en haraketli olanını suda yüzenini seç. Hasta olanlar genelde kuru bölgede sürekli uyur pozisyonda yatarlar. Ama her yatanda hasta değildir tabiki : )

Evet Genelde Kaplumbağalarda Liderlik Duygusu Baskındır Yaş,Büyüklük,Cinsiyet,Irk v.b Konularda İstemedekileri Durumlar Olunca Saldırganlaşırlar Hatta Bir Balığı Bile Parçaladıklarına Şahit Olunmuştur...

tmm teşekkürler arkdaşlar ama daha almadım düşünicem daha

ben alırken zorla seçmeye ikna ettim petshopcuyu :) seçerken çoğu hastalıklıydı hastalık derken mantar hastalığı hastalığı olmayanı seçmek zor oldu ama buldum ve onu aldım.

benim aklıma fikir geldi ben petshop cuyu ikna edip bana eline gelen ilk kaplumbapayı hemn bana telefon açıp söylemesini istiyecem ve hemn hastalanmadan gidi almayı düşünüyorum size nasıl fikir :?

bence hiç alma ben sahsen 2 kaplumbagayı aldıgıma pişmanım arada bir yemek kavgaları bile cıkabiliyor...bunun yanı sıra kaplumbagaların büyümesine hesaplalısın 3 kat daha fazla emek harcıyacaksın...en iyisi tek kaplumbaga almak...senin kararındır biraz düşün bence...

Geri