Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hala Kaçıyor :(

meritiko

As 3 Üye
Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır kaplumbağam Süleman ile birlikteyim.Fakat hala bana alışamadı diye düşünüyorum.Çünkü beni görünce ısıtıcının altına kaçıyor.Kuru alana çıktığı zaman beni görünce hemen kuru alandan iniyor.Menfatçi sadece yem verirken kaçmıyor :) Bana görede alışamasının sebebi günün yarsını okulda geçiriyorum.Hafta sonları dershanem var off off sizce ne yapmalıyım? Bende korkmasını istemiyorum.

Yem verirken elinizden vermeye çalışın.Bu şekilde zamanla alışacaktır...

Subuti'de kaçıyor beni görünce.Yazık hayvana ne yapacağını şaşırıyor :D
Bir yıl sonra yüzsüzleşiyorlar emin olun :D Sizi görünce kuru alanda iyice geriliyorlar hatta :D

benimki niye yüzsüz olamadı bi türlüüü :D elimden yem verdim bu zamana kadar. hala gördüğünde kuru alandan kaçıyor ok gibi.

Ben biraz acımasızım :D
Elimden yem versem yer de elimin ve parmaklarımın sağlı açısından pakize'ye yaklaşmıyorum :)
Subuti zaten tam ödlek, bir tek yem kutusuna tepki veriyor.
Bence alıştırmak için çok bir çabaya gerek yok.Kaplumbağaları korkutacak hareketler yapılmadığında bir süre sonra size alışıyorlar ;)

Geri