Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

hala yemini yemiyor !

minikci

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar kapluşumu alalı 15 gün oldu ama hala yem yemiyor. Hasta gibi de durmuyor gayet hareketli. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Bana öneride bulunursanız sevinirim

Kaplumbağanıza nerede bakıyorsunuz?
Ona göre yorum yapabiliriz.

Suyunuzun sıcaklığı düşük olduğu için yem yemede sorun yaşıyor olabilirler.
Isıtıcı alma şansınız varsa biran önce bir tane edinmeniz gerekiyor.

Kısa süre sonra öleceğini garanti edebilirsiniz.bence hemen bir akvaryum alın.İçine de en acil olan ısıtıcıyı alın.daha sonra da filtre alırsınız.Akvaryum alamıyorsanız büyük plastik kaplar oluyor.Onlardan alıp ısıtıcı takın.Yoksa Minik kısa süre sonra ölür.

Yemi değiştir ısıtıcı akvaryum filre ve güneş ışığı ile koç gibi olur... Bir kap yemi bir saatte yer ondan sonra :) şikayete başlarsın arkadaşlar aşıtı yiyor obez mi olacak diye...

Kabuk deformasyını ney?Piramitleşme mi?Benimkinin sırtında çatı gibi bir yer var ama fazla büyük değil.:|

Piramitleşme olarakta görülebilir.Kaplumbağanızı ilk aldığınızda oval bir kabuk yapısı oluyor.Bu yapının bozularak çember şeklini alması gibi olabilir.Çok fazla şekil değişmesi olabiliyor.Obezlikte kabuk çatlamaları bile görülebiliyor.

Benimki yuvarlak gibi ama bir tarafı kalp gibi.Ama kalp şeklinin sivri yeri yok.Yuvarlak işte.Ama sorunlu gibi durmuyor.

nasıl bir kap??ısıtıcılar ne kadar oluyor tahminen. Kaloriferin üstünde zaten üşüdüğünü zannetmiyorum. Suyuda gayet iyi

Suyu sıcak kalması yeterli değil sabit ısıda tutulması gerekiyor.
Büyük saklama kabına benzeyen plastik kaplar var akvaryum imkanınız yoksa onlardan kullanabilirsiniz.
10 TL civarında ısıtıcı alabilirsiniz.
Kaplumbağanızın sağlığı açısından bunları temin etmeniz önemli.

Akvaryum en küçüğü 15 20 tl
ısıtıcı 100wat 15 ila sonsuz tl :)
Filtre en küçüğü 10 ila 25 tl
kuru alan hayal gücüne bağlı
yem 5 ila 100 tl
vitamin 4 ila 10 tl
mavi damla 3 ila 15 tl
karides 5 ila 10 tl
bakmanın keyfi paha biçilemez....;)

midyekabugu' Alıntı:
arkadaşlar bende 2 gün önce kaplumbağa aldım.we iki gündür öylece duruyo haeket de etmiyo sizce neyi war? bilgilendirirseniz sewinirim.ısıtıcı falan demişsiniz ama şuan onu alamam neler yapmam gerekiyo??

Lütfen mesajınızı Türkçe'ye uygun düzenleyiniz.

arkadaşlar bende 2 gün önce kaplumbağa aldım.ve iki gündür öylece duruyo hareket de etmiyor sizce neyi var? bilgilendirirseniz sewinirim.ısıtıcı falan demişsiniz ama şuan onu alamam neler yapmam gerekiyor??

Güneşlendir kaplumbağalarını hareketleri artar güneş görünce. Güneşten sonra yemeğini ver hemen eğer aldığın yemleri yemezse bir de pişmiş tavuk eti dene bakalım yiyecekler mi

Geri